Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Менше 15% населення є членами громадських об’єднань – соцдослідження

Менше 15% населення є членами громадських об’єднань – соцдослідження

Показники залученості населення до громадської діяльності дуже невисокі, як і оцінки населенням розвитку громадянського суспільства в Україні. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова в грудні 2017 року.

Лише 7% опитаних зазначають, що долучаються до активної громадської діяльності, а 87% опитаних цього не роблять.

На постійній основі членство в громадських об’єднаннях будь-якого типу також не цікавить більшість населення. Більше 85% опитаних не є членами жодних громадських об’єднань. Варто зауважити, що респонденти старшого віку частіше є членами релігійних об’єднань (4,2% серед респондентів понад 60 років, і 1,3% серед респондентів 18–29 років), а молодші частіше беруть участь у громадських організаціях (4,0% серед молоді і 1,5% серед старших респондентів). Членами ж профспілок переважно є люди середнього віку.

Ще один вид громадянської активності, сплеск висвітлення якої у медіа припав на 2014-2016 роки – волонтерська діяльність. Однак опитування показало, що цей показник достатньо стабільний від 2012 року  і охоплює близько 12% населення. Найвищий рівень волонтерства спостерігається серед молоді (18%), а регіонально  – на Заході та у Центрі (близько 15%).

Однак населення досить активно долучається до благодійності, попри те, що не долучається до волонтерства. Кількість людей, які впродовж року надавали грошову чи матеріальну допомогу конкретним людям чи організаціям, становить 41%, як і минулого року. Пік благодійності був зафіксований в опитуванні, датованому листопадом 2015 року. Тоді таких було 47%. Водночас, рівень залученості до благодійної діяльності нині все ж набагато вищий, ніж до Революції Гідності. У грудні 2012 року жертвували на благодійність близько 29% респондентів.

Однак благодійники жертвували впродовж року досить невеликі суми – до ста гривень. Таку цифру озвучили понад 50% опитаних і лише близько 10% – 500 гривень і більше.

Результати дослідження для завантаження PDF

 

ВГОРУ