Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > МЕМОРАНДУМ Ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ

МЕМОРАНДУМ Ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ

МЕМОРАНДУМ

про співпрацю громадських активістів, експертів, політиків, журналістів, бізнесменів у рамках громадської ініціативи

Реанімаційний пакет реформ

 

1. Про РПР: місія, стратегічна мета, цінності

РПР ‒ це громадська позапартійна ініціатива, яка виникла на основі активних середовищ Євромайдану, незалежних громадських організацій.

Її учасники бачать свою місію в об’єднанні зусиль для просування реформ у різних сферах для розбудови незалежної, демократичної, правової, сильної та авторитетної Української держави з заможним суспільством і рівними можливостями кожного громадянина на розвиток і самореалізацію.

Майданчик РПР поєднує в собі експертні, медійні, комунікаційні, лобістські можливості.

Стратегічна мета: реалізувати ключові реформи, які приведуть до утвердження відкритого суспільства, підзвітності влади суспільству, нових відносин між громадянином і державою.

Цінності:

Патріотизм – ми понад усе любимо Україну та бачимо її цілісною, правовою, незалежною, сильною та багатою і діємо в інтересах її єдності та процвітання.

Об’єктивність – ми ініціюємо та розробляємо проекти рішень у різних сферах державної політики, які слугують інтересам Українського народу, а не частковим (політичним чи бізнесу)  інтересам та вигодам.

Політична нейтральність  ‒ РПР співпрацює з усіма політичними силами, які націлені на реформи, що просуваються РПР, але не виражає інтереси і не підтримує жодної з них.

Професійність – РПР представлений фахівцями різних галузей, які працюють в атмосфері вільного обміну думками і критичного та конструктивного діалогу в робочих групах з метою напрацювання об’єктивного бачення реформ та оптимальних шляхів їх втілення.

Порядність – учасниками РПР можуть стати тільки ті громадські активісти, експерти, журналісти, політики та бізнесмени, які мають добру репутацію та не причетні до корупційних дій.

Відкритість –  РПР відкрито співпрацює з окремими особами, громадськими об’єднаннями, українськими та міжнародними організаціями, урядом, президентом, парламентом,  іншими державними органами та органами місцевого самоврядування для досягнення підтримки потрібних для країни реформ та задля їх втілення.

Незалежність  ‒  РПР не зв’язаний інтересами з жодною політичною силою чи джерелами фінансування.

Націленість на результат та реформи  – учасники РПР усвідомлюють, що для виходу з кризи Україні потрібні реформи, що акумулюють кращий європейський досвід та активно сприяють їх втіленню.

 

2. Способи дії:

Мережа РПР

– організовує розробку проектів рішень,

– забезпечує їх обговорення з іншими громадськими об’єднаннями й органами державної влади,

– здобуває оцінку проектів зацікавленими групами,

– промотує й адвокатує проекти для їх ухвалення на різних рівнях,

– підтримує діалог з різними середовищами.

3. Ключові принципи участі в РПР

Учасником РПР можуть стати всі, хто поділяє цінності РПР та прагне своєю діяльністю посилити мережу для досягнення заявлених цілей.

Приєднання до мережі відбувається на основі визнання внутрішніх  правил і процедур роботи, викладених у Регламенті РПР.

Учасники мережі зобов’язуються утримуватися від дій, які можуть заподіяти репутаційну, економічну чи іншу шкоду громадській ініціативі РПР.

 

4. Управління РПР

Унікальність РПР як вільної громадської ініціативи забезпечується консолідацією зусиль експертів у різних сферах державної політики, які працюють у профільних групах.

Ухвалення рішень в РПР забезпечує Координаційна Рада, яка формується менеджерами і провідними експертами груп (чи будь-яким представником групи). Засідання Координаційної ради відбуваються відкрито. Виконання рішень ухвалених Координаційною радою забезпечує Секретаріат.

 

5. Гарантії незалежності РПР

5.1.  Членом керівних органів РПР не може бути особа, яка входить до керівних органів політичної партії. З метою гарантування незалежності та політичної незаангажованості, особа, яка ухвалила рішення бути кандидатом на виборах припиняє своє членство у керівних органах РПР та не може представляти ініціативу публічно (однак може продовжувати свою діяльність в мережі як експерт).

Таким особам забороняється використовувати логотип РПР чи словосполучення «Реанімаційний пакет реформ» у своїх агітаційних матеріалах, продуктах агітації та титрах виступів.

5.2. РПР приймає фінансування, яке дозволяє мережі діяти на принципах незалежності від джерел фінансування, вирішувати питання вільно та об’єктивно.

 

Завантажити Меморандум РПР

ВГОРУ