Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Медична група РПР закликає депутатів не допустити обмеження доступу українців до ліків

Медична група РПР закликає депутатів не допустити обмеження доступу українців до ліків

18 травня відбудеться засідання комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, на якому розглядатиметься законопроект № 4484 щодо дерегуляції ринку ліків.

Зокрема, мова йде про спрощення та скорочення реєстрації препаратів,  зареєстрованих в країнах “великої сімки”. Ця процедура була прописана у відповідному  урядовому законопроекті № 4484, який підтримали експерти та громадськість.

В період травневих  свят  під егідою “покращення” законопроекту № 4484 було внесено поправку, яка повністю нівелює всі прогресивні зміни. Зокрема, запропоновано дозволити спрощену процедур тільки лікам, “що містить діючу речовину, відсутню у Державному реєстрі лікарських засобів України”.

Нагадуємо депутатам про недопустимість прийняття правок, пропонованих МОЗом від 10.05.2016, оскільки вони повністю нівелюють ідею дерегуляції.

Якщо законопроект буде ухвалений у такій редакції, він не лише НЕ спростить реєстрацію, а й знищить спрощену реєстрацію навіть для тих медикаментів для окремих захворювань, які зараз під неї підпадають.

Тому група Реанімаційного Пакету Реформ “Медична реформа” виступає категорично проти імітації реформ.

ВГОРУ