Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Медична група РПР закликає депутатів не допустити імітації реформи фармринку

Медична група РПР закликає депутатів не допустити імітації реформи фармринку

Через складну бюрократичну систему доступу закордонних фармацевтичних виробників на український ринок ліків, він вкрай зарегульований та монополізований. Це, зокрема, знижує доступ українців до медичних препаратів.

Аби розширити ринок та збільшити конкуренцію, що в підсумку призведе до зменшення цін, експертами було напрацьоване та запропоноване запровадження спрощеної процедури реєстрації лікарських засобів.

Зокрема, мова йде про спрощення та скорочення реєстрації препаратів,  зареєстрованих в країнах “великої сімки”. Ця процедура була прописана у відповідному  урядовому законопроекті № 4484, який підтримали експерти та громадськість.

Оскільки ця система швидко та легко розширювала ринок препаратів, а також стимулювала появу конкурентів, вона викликала спротив монополістів.

Саме тому в період травневих  свят  під егідою “покращення” законопроекту № 4484 було внесено поправку, яка повністю нівелює всі прогресивні зміни. Зокрема, запропоновано дозволити спрощену процедур тільки лікам, “що містить діючу речовину, відсутню у Державному реєстрі лікарських засобів України”. За такої правки законодавче регулювання погіршуватиме ситуацію для тих ліків, які вже закуповуються за спрощеною процедурою.

У зв’язку з такими цинічним діями монополістів, спрямованими проти розширення ринку, збільшення конкуренції та доступу громадян до ліків, закликаємо народних депутатів невідкладно прийняти законопроект № 4484, виключивши з тексту документу відповідне формулювання: «що містить діючу речовину, відсутню у Державному реєстрі лікарських засобів України».

Група Реанімаційного Пакету Реформ
“Медична реформа”

ВГОРУ