Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > 72% вважають, що Україні потрібна медична реформа, – Демініціативи

72% вважають, що Україні потрібна медична реформа, – Демініціативи

Позначки:

Матеріал з Цензор.Реформ

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування Фонду “Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва” майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

Як зазначає ЦензорРеформ, про такі такі соціологічні дані повідомили в програмі “Реформи: інструкція до використання” на Громадському радіо.

В той же час, кожен третій українець зізнався, що давав гроші та цінності працівникам системи охорони здоров’я. При цьому близько половини опитаних вважають надання цих коштів чи цінностей хабарем.

За даними дослідження, більшість опитаних вважає, що дача хабара допомогла отримати бажану послугу (40,3% – отримали послугу завдяки хабарю, 30,4% – послуга була якісною завдяки хабарю, 19,4% – прискорило процес надання послуги завдяки хабарю).

Основні фактори, на думку українців, які допоможуть позбавитись корупції у медицині: страхова медицина – 42,7%, звільнення хабарників – 41,7%, кримінальна відповідальність за корупцію – 41,1%.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). За це рішення проголосували 240 народних депутатів.

Повний текст та аудіозапис програми “Реформи: інструкції до використання” доступний за лінком

Публікації створені в рамках проекту “Комунікатор реформ – підтримка процесу висвітлення та імплементації реформ на регіональному рівні у синергії засобів масової інформації, організацій громадського суспільства та експертного середовища”. Виконавці — Благодійний Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва” , ПГО ТРК “Громадське радіо”. Партнер — Реанімаційний Пакет Реформ (РПР). Проект здійснюється в рамках програми “Просування реформ в регіони”, що реалізується громадськими організаціями «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та “Європейська правда” за фінансової підтримки Євросоюзу.

Матеріал з Цензор.Реформ

ВГОРУ