Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Любов Акуленко: Реальна євроінтеграція: як Україна виконує Угоду про асоціацію?

Любов Акуленко: Реальна євроінтеграція: як Україна виконує Угоду про асоціацію?

Хоча сьогодні вся увага у відносинах між Україною та ЄС прикута в більшості до безвізового режиму, не варто забувати, що у нас є ще одне важливе європейське завдання – виконання Угоди про асоціацію. Це десятирічний план, над яким Україна почала працювати ще з 2014 року. Що вже зробив Київ, для того щоб наблизити Україну до стандартів ЄС?

Угода – це чіткий перелік зобов’язань щодо адаптації європейських стандартів у різні сфери на кожен рік: безпека харчових продуктів, екологічна політика, транспорт, громадське здоров’я, енергетика, бухгалтерський облік тощо. Ці стандарти спрямовані  на підвищення рівня безпеки для споживачів, а також конкурентоздатності для бізнесу, який їх адаптує. Тому євроінтеграція – це коли виробники роблять добросовісні продукти; це коли на транспорті дотримуються стандартів безпеки і це сприяє зменшенню аварій; це коли кампанії дотримуються екологічного законодавства і не забруднюють навколишнє середовище; це коли ти не боїшся заразитись інфекцією від трансплантації донорських клітин; це коли країна бореться з монополістами на енергетичних ринках, щоб була конкурентна ціна на ринку і т.д.

Відтак, відповідно до останнього моніторингу виконання Україною Угоди про асоціацію за період за період з 1 липня 2016 р. – 1 листопада 2016 необхідно було виконати 44 зобов’язання  у сферах енергетики, довкілля, громадського здоров’я, соціальної політики, діяльності компаній, оподаткування та державних закупівель.

Найбільш успішними сферами у виконанні зобов’язань стали державні закупівлі та енергетика. 

Читати повністю>>>

 

ВГОРУ