Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Лист Президенту щодо конкурсного призначення керівників закладів культури

Лист Президенту щодо конкурсного призначення керівників закладів культури

Президенту України

П.О.Порошенко

Вельмишановний Перо Олексійович!

Звертаємось до Вас з проханням підписати Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури”, прийнятий Верховною Радою України 28 січня 2016 року.

Безумовним позитивом цього законодавчого акту є те, що він створює засади для обов‘язкового проведення конкурсних процедур для обрання керівників закладів культури. Це потрібно в сьогоднішній ситуації, коли проблема з призначенням керівників інституцій культури досягла критичної точки і вкрай негативно позначається на діяльності багатьох закладів, у тому числі національних.

Необхідність проведення відкритих конкурсів з метою обрання найкращої фахової кандидатури на посаду очільника закладу культури не викликає сумнівів. Тим більш, що прописана у законі чітка та прозора процедура формування та роботи конкурсної комісії є запорукою довіри до її вибору.

Ще однією відчутною перевагою запропонованого Законом підходу є те, що вибір керівника відбувається, у тому числі, на підставі запропонованої ним концепції діяльності закладу. Тим самим закладається підґрунтя для реальної автономії інституції та підтримки інституціональної децентралізації в царині культури. Наслідком має стати підвищення якості та конкурентоспроможності культурного продукту, стимулювання прагнення до інновацій, природне очищення середовища від непрофесіоналів.

Неоднозначним є сприйняття окремими представниками культурного середовища тих положень Закону, які стосуються формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних та комунальних закладів культури на конкурсній основі. Проте вважаємо, що така ситуація є результатом багаторічного перебування у патерналістичній парадигмі, відхід від якої гарантує конкурентний принцип формування творчого колективу, де головним має бути рівень професіоналізму працівника.

 

З повагою,

Альянс Культури ( Платформа Культура-2025,

група “Культура” Реанімаційного Пакету Реформ, Конгрес активістів культури)

ВГОРУ