Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Інфографіки > Ліквідація посередників у сфері оцінки нерухомості зекономить українцям мільярди гривень

Ліквідація посередників у сфері оцінки нерухомості зекономить українцям мільярди гривень

В Україні існують 4 корупційні приватні майданчики-монополісти у сфері оцінки нерухомого майна, яким громадяни вже сплатили 1 млрд грн.  

Щоб скасувати найбільшу корупційну схему в сфері оцінки нерухомого майна група народних депутатів фракцій “Слуга народу” та “Голос” зареєстрували законопроект № 2047 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості”.

З 18 липня 2018 року українці для продажу або дарування нерухомого майна змушені додатково сплачувати 1800 грн 4-ом приватним майданчикам-монополістам за реєстрацію інформації зі звіту про оцінку в Єдиній державній базі даних Фонду державного майна. Раніше таку реєстрацію здійснювали оцінювачі безкоштовно та без посередників. 

Ці майданчики фактично виконують лише функцію електронної пошти, передаючи інформацію від оцінювачів до державної бази, а також повертаючи оцінювачам результати обробки інформації про оцінку об’єкта державним автоматичним модулем. Вартість “послуг” цих приватних майданчиків не регулюється законодавством, і українці заплатили їм вже близько 1 млрд грн.

Експерти та професійні асоціації переконані: передача інформації зі звітів до державної бази даних взагалі не потребує посередників. А кошти за користування державною Єдиною базою даних і державним електронним модулем мають сплачуватися виключно до державного бюджету. 

Водночас інша група народних депутатів зареєструвала альтернативний законопроект №2047-1, який зберігає корупційні електронні майданчики та зміцнює їхню монополію. Бо щоб функціонувати – новий майданчик повинен отримати дозвіл від 4-х існуючих.

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ підтримує Проект Закону №2047 та виступає за відхилення законопроекту №2047-1. 

ВГОРУ