Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Лікарні стануть новим епіцентром поширення COVID-19, якщо не забезпечити медиків засобами захисту, – експерти

Лікарні стануть новим епіцентром поширення COVID-19, якщо не забезпечити медиків засобами захисту, – експерти

Позначки:

У сфері протидії розповсюдження коронавірусу COVID-19 в Україні влада ухвалила декілька суперечливих рішень. Зокрема зобов’язала громадян використовувати персональні засоби захисту (медичні маски, респіратори тощо), але не врахувала значний дефіцит цих засобів. На це звернув увагу екс-генеральний директор Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Володимир Курпіта під час круглого столу “Демократичні реформи в Україні на паузі: як надати їм поштовх?” 2 квітня. 

“Існує ризик розповсюдження коронавірусу саме у лікарнях через недостатність засобів захисту”, – каже Курпіта.

Він спрогнозував значну кількість нових випадків зараження коронавірусом у великодні свята (Великдень цього року припадає на 19 квітня, – Коаліція РПР). 

Також Курпіта нагадав про запуск реформи вторинної ланки медичної допомоги 1 квітня.

“Але у другому етапі медреформи відбулися деякі зміни: фінансування закладів  охорони здоров’я буде здійснюватися не тільки з Національної служби здоров’я України, але й з місцевих бюджетів”, – каже Володимир Курпіта. 

Засобами захисту від коронавірусу необхідно забезпечити перш за все медичних працівників. Наприклад, у Румунії фактично припинив роботу найбільший медичний центр через те, що більшість медиків захворіли на COVID-19. Про це говорила народна депутатка фракції “Голос” Олександра Устінова.

За її словами, за весь час перебування на посаді міністра охорони здоров’я Іллі Ємця (з 4 по 20 березня, – Коаліція РПР) МОЗ не зробив жодної закупівлі для протидї коронавірусу.

“Ємець відмовилася підписувати договори з міжнародними організаціями для необхідних закупівель”, – говорить депутат. 

Ситуація з коронавірусом ще більше посилила позиції міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, вважає виконавча директорка Центру протидії корупції Дар’я Каленюк.

“Громадянське суспліьство має бути вочдогом, який уважно стежить за кожним законопроектом, що підсилює повноваження органів правопорядку”, – додає експерт. 

Через ситуацію з коронавірусом Уряд прогнозує падіння ВВП у цьому році на 4-5%, наводить невтішний прогноз виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Дефіцит бюджету у 2019 році становив 2%, а цього року цей показник може збільшитися до 9%.

“Ми сподіваємося, що ухвалення законопроектів щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності (анти-Коломойський закон, – Коаліція РПР) та про ринок землі разом із переглядом бюджету допоможуть Україні отримати новий транш від  Міжнародного валютного фонду”, – каже Вишлінський. 

Цього року прогнозується безробіття на рівні 10%. Для запобігання цьому сценарію необхідні спільні дії Уряду та місцевої влади, говорить народний депутат фракції “Слуга народу” Юрій Камельчук.

Відеозапис заходу доступний за посиланням.

Захід був організований Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ разом із Фондом Маршалла Сполучених Штатів (German Marshall Fund) та Мережею друзів України (Friends of Ukraine Network) в рамках Трансатлантичної робочої групи з питань України (Transatlantic Task Force on Ukraine), тристороннього проекту, створеного у 2018 році з метою поєднати політичні аудиторії Києва, Вашингтона та Брюсселя та забезпечити платформу для посилення міжнародної підтримки України.

ВГОРУ