Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Лідери Євросоюзу відповіли на лист представників громадянського суспільства щодо потреб сусідів ЄС у вакцинах

Лідери Євросоюзу відповіли на лист представників громадянського суспільства щодо потреб сусідів ЄС у вакцинах

Позначки:

Президент Європейської Ради Шарль Мішель і Президент Європейської Комісії Урсула вон дер Ляйен відповіли на спільний лист представників громадянського суспільства з держав Східного партнерства щодо необхідності збільшення закупівель вакцин Євросоюзом для своїх країн-сусідів.

«Регіон Східного партнерства є важливим партнером Європейського Союзу, який ми підтримуємо від самого початку пандемії через програми двосторонньої грантової допомоги, програми регіональної допомоги, а також через надання макрофінансової підтримки для прискорення соціально-економічного відновлення регіону в довготривалій перспектив», — йдеться в листі від Шарля Мішеля та Урсули вон дер Ляйен.

Вони звернули увагу, що ЄС надає вакцини своїм сусідам через ініціативу COVAX і прямі пожертви чи перепродаж. І наразі держави ЄС уже пожертвували понад 100 млн доз вакцин.

Додатково Євросоюз надав країнам Східного партнерства підтримку в розмірі 40 млн євро через Всесвітню організацію охорони здоров’я для підвищення готовності «до постачання вакцин та їх адміністрування».

«Будьте впевнені, що ми залишаємося зосередженими на наданні всім нашим партнерам повного доступу до вакцин, щоби до кінця цього року вся Європа була захищена від нових спалахів пандемії», — наголосили лідери ЄС.

Нижче публікуємо повний переклад українською цього листа та його оригінал.

Шановні представники громадянського суспільства,

Дякуємо за ваш лист, у якому ви визначаєте необхідність забезпечення регіону Східного партнерства вакцинами проти COVID -19.

Регіон Східного партнерства є важливим партнером Європейського Союзу, який ми підтримуємо від самого початку пандемії через програми двосторонньої грантової допомоги, програми регіональної допомоги, а також через надання макрофінансової підтримки для прискорення соціально-економічного відновлення регіону в довготривалій перспективі.

Ми погоджуємося з вами, що наразі основний пріоритет полягає в тому, аби забезпечити належний доступ усієї Європи до вакцин для боротьби з пандемією на нашому континенті та для підвищення стійкості Європи до майбутніх хвиль COVID-19.

Саме тому ми працюємо над тим, щоби запустити загальний для всього Євросоюзу механізм надання вакцин, які були закуплені країнами-членами ЄС у межах Договорів про попередні закупівлі з третіми країнами. Цей механізм має два стандарти: з одного боку — це надання вакцин у межах ініціативи COVAX, яка фінансується Європейським Союзом, з іншого боку — прямі пожертви чи перепродаж вакцин країнами-членами ЄС до країн Східного партнерства.

Наразі країни-члени ЄС уже пожертвували понад 100 млн доз вакцин, і ми впевнені, що ця число буде зростати. Більша частина цього буде доступна для країн Східного партнерства в межах ініціативи COVAX, але ми також вітаємо заяви деяких країн-членів ЄС щодо наміру надати вакцини для України, Молдови та Грузії, і той факт, що певну частину з цих вакцин уже було доставлено. Нашим службам було доручено полегшити цей процес для держав-членів ЄС.

Крім того, підтримка, надана через проєкт Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка фінансується ЄС у розмірі 40 млн євро, підвищує готовність кожної країни Східного партнерства до постачання вакцин та їх адміністрування, і ми бачимо перші результати цих зусиль у регіоні. Ми вважаємо, що поєднання цих заходів дуже скоро призведе до прискореного темпу функціонування Механізму ЄС щодо обміну вакцинами в країнах Східного партнерства, що призведе до збільшення рівня вакцинації.

Будьте впевнені, що ми залишаємося зосередженими на наданні всім нашим партнерам повного доступу до вакцин, щоби до кінця цього року вся Європа була захищена від нових спалахів пандемії. Ми сподіваємось надалі отримувати ваші цінні поради.

ВГОРУ