Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > КСУ поспішає реставрувати судову систему часів Януковича

КСУ поспішає реставрувати судову систему часів Януковича

За інформацією з власних джерел активістам ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ стало відомо, що 25 червня відбулося закрите засідання колегії Конституційного Суду України під час якого деякі судді КСУ вимагали якнайшвидшого ухвалення рішення про відкриття провадження щодо визнання неконституційним Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Більшість ініціаторів цього подання представляють фракцій Партії регіонів та Компартії (Дмитро Шпенов, Сергій Ківалов, Михайло Чечетов, Володимир Олійник, Петро Симоненко та інші). Представника Реанімаційного Пакету Реформ стало відомо, з власних джерел, про те, що члени колегії КСУ намагаються якнайшвидше відкрити провадження, для того, щоб знівелювати всі успіхи в сфері люстрації суддів, яких домоглося громадянське суспільство протягом останнього часу.

«На наших очах відбувається мовчазна реставрація судової системи часів Януковича. Закон про люстрацію суддів був ухвалений, «з боями», з метою запровадити механізм перевірки на доброчесність суддів судів загальної юрисдикції, щодо яких є підозри у виконанні вказівок представників диктаторського режиму Віктора Януковича під час драматичних подій грудня 2013 – лютого 2014 рр. І зараз бачимо, що деякі депутати спільно з суддями КСУ намагаються повернути ситуацію річної давності» – зазначає експерт Реанімаційного Пакету Реформ, адвокат Олександр Білоус.

Цього тижня, активісти Реанімаційного Пакету Реформ передали голові КСУ Юрієві Бауліну відкритого листа (додається). Експерти наголосили на важливості прозорої та відкритої процедури розгляду зазначеного конституційного подання настільки, наскільки це можливо відповідно до положень Закону України «Про Конституційний Суд України». Та черговий раз наголосили, що кроки, які передбачає закон  «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» є життєво необхідними для проведення кардинальних глибоких і системних реформ з метою недопущення повторення трагічних помилок минулого.

Активісти ініціативи Реанімаційний Пакет Реформ будуть постійно відслідковувати розгляд відповідного конституційного подання, яке є, без сумніву, життєво важливе не лише для суддів і судової гілки влади, а й для всього українського суспільства. РПР закликає представників ЗМІ висвітлювати відповідні процеси, від яких залежить майбутнє країни.

Відкритий лист Голові Конституційного Суду України

Відкритий лист Голові Конституційного Суду України

Відкритий Голові Конституційного Суду України _2 сторінка

Відкритий Голові Конституційного Суду України _2 сторінка

ВГОРУ