Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > КСУ не розглянув конституційне подання 47 нардепів, але і не відмовив у відкритті провадження

КСУ не розглянув конституційне подання 47 нардепів, але і не відмовив у відкритті провадження

У середу, 23 січня, Конституційний Суд України (КСУ) не відкрив  конституційне провадження за конституційним поданням 47 народних депутатів. Але – і не відмовив у його відкритті провадження. Велика Палата КСУ мала розглянути це питання на своєму засіданні 23 січня, але не ухвалила жодного рішення. Фактично – відклала розгляд справи. Таким чином, Суд продовжив боротьбу за власну незалежність.

Конституційне подання стосувалося надання виключного права депутатським фракціям (депутатським групам), групам позафракційних народних депутатів подавати кандидатури на посаду судді Конституційного Суду. Це напряму збільшує політичний вплив на суддів Конституційного Суду ще на етапі їх призначення. Таке право суперечить Конституції України, яка встановлює відбір кандидатів на посаду судді КСУ на конкурсних засадах.

Раніше Юлія Кириченко, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ та член правління Центру політико-правових реформ, розповіла –  чому українці потребують справді незалежного КСУ, на який не впливають політики.

Конституційний Суд – це єдиний орган, який може визнати неконституційними акти Парламенту, Президента та Кабінету Міністрів. Якщо цей орган формують за процедурою погодження кандидатів через депутатські фракції (групи) та групи позафракційних народних депутатів  – він не зможе захистити громадян від прийняття Верховною Радою законів, які потенційно порушують права та свободи українців.

22 січня експерти РПР у публічній Заяві закликали КСУ відкрити конституційне провадження за конституційним поданням 47 народних депутатів щодо незаконності відбору кандидатів на посаду судді Конституційного Суду через депутатські фракції (групи) та групи позафракційних народних депутатів.

ВГОРУ