Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > «Кожне четверте українське підприємство очікує зменшення податкового навантаження» – дослідження Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

«Кожне четверте українське підприємство очікує зменшення податкового навантаження» – дослідження Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Позначки:

На початку 2018 року промислові підприємства очікують від уряду зменшення податкового навантаження на працю, стабілізації регуляторного середовища, спрощення податкового навантаження та державної підтримки. А кожне четверте підприємство вважає, що уряду слід переглянути повноваження Державної фіскальної служби та впровадити електронне урядування.

Про це повідомляє ЦензорНЕТ, з посиланням на щоквартальне дослідження ділового клімату Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

«Ми проводимо дослідження ділового клімату з 2002 року, тож можемо бачити та відслідковувати тенденції. Пік позитивних очікувань про зміни у діловому середовищі серед бізнесу припав на період з літа 2016 року по літо 2017 року, а потім позитивні очікування пішли на спад. Хоча «оптимістів» трішки більше, ніж «песимістів», навіть зараз», – розповідає Оксана Кузяків, виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, координаторка проекту «Ділова думка».

Порівняно з попереднім роком, оцінки фінансового становища підприємств переробної промисловості та ділового середовища покращились. Керівники підприємств більш оптимістичні щодо покращення фінансово-економічного становища підприємств, ніж щодо позитивної зміни кон’юнктури для ведення бізнесу протягом наступного півріччя.

Керівники підприємств назвали низький попит, проблеми ліквідності та високий конкурентний тиск головними перешкодами зростання виробництва. Брак обігових коштів продовжує збільшувати вагу у рейтингу перешкод та становить 53%, що на  5% більше, ніж в минулому кварталі. Третина керівників підприємств вважають регуляторний клімат перешкодою зростанню виробництва.

«Опитування показало, що підприємства вважають несприятливою для своєї діяльності часту зміну економічного законодавства. Це показує, що у держави немає часу на економічні експерименти. Бізнес потребує передбачуваного і стабільного середовища», – каже Оксана Кузяків.

Однак запит на державні реформи в економічному секторі є, але пріоритети реформ з точки зору підприємств змінились порівняно із попередніми роками. На початку 2018 року промислові підприємства очікують від уряду подальшого зменшення податкового навантаження на працю, стабілізації регуляторного середовища, спрощення податкового навантаження та державної підтримки. Вперше за п’ять років частка підприємств, які очікують державної підтримки, різко зросла щодо частки, яка очікувала створення рівних умов для ведення бізнесу. Також кожне четверте підприємство вважає, що уряду слід переглянути повноваження Державної фіскальної служби та впровадити електронне урядування.

«Опитування показало також і те, що банки готові давати, а підприємства брати довгострокові кредити. «Довгі гроші» потрібні для розвитку бізнесу, тож це хороший симптом», – додає Оксана Кузяків.

Дослідження також продемонструвало, що все більше представників бізнесу готові інвестувати і позитивно оцінювати інвестиційний клімат. Інвестиційна діяльність підприємств промислового сектору пожвавилась: 53% опитаних підприємств інвестували в 2017 році проти 41% в 2016 році. Крім того, зросла частка підприємств, які планують інвестиції на наступний рік з 39% до 54% на 2018 рік.

«Загалом, якщо взяти до уваги опосередковані дані без емоційної складової, то можна констатувати, що, попри все, «справи рухаються у правильному напрямку», – підсумовує Оксана кузяків.

 

ВГОРУ