Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Кожен день зволікання вартує величезної кількості життів, – віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина

Кожен день зволікання вартує величезної кількості життів, – віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина

У відповідь на повномасштабне російське вторгнення українська держава терміново потребує додаткової військової, економічної та гуманітарної допомоги, а також закликає до посилення санкцій проти москви. Про це говорила Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, під час онлайн-дискусії, організованої Трансатлантичною робочою групою спільно з Коаліцією РПР.

Через 36 днів після початку військового наступу росії, Стефанішина відзначила хоробрість і відданість українського народу демократичним цінностям на тлі спричиненого росією геноциду. Російські військові атаки на Чернігів, Харків, Маріуполь, Київ та інші міста призвели до тисяч жертв серед цивільного населення, зокрема й дітей, та збитки інфраструктури на суму понад 100 мільярдів доларів. За її словами, російські військові випустили понад тисячі ракет по українських об’єктах, причому 80% з них поцілили по  житлових районах.

Війна росії призвела до гуманітарної катастрофи в Україні, де понад вісім мільйонів людей або переміщені всередині країни, або втеклі за кордон. І незважаючи на заяви Москви про деескалацію, обстріли і бомбардування українського цивільного населення продовжуються.

“Саме тому встановлення західними країнами безпольотної зони та надання Україні ширших можливостей протиповітряної оборони залишається головним пріоритетом для Києва, поряд із постійною потребою в іншому військовому обладнанні”,- зазначила віцепрем’єрка.

Ольга Стефанішина також обговорила зусилля українського уряду щодо документування величезної кількісті військових злочинів, скоєних російськими солдатами проти українського громадянського населення. Вона сказала, що українська влада має документальні докази 3200 випадків російських військових злочинів. Правосуддя за скоєні злочини здійснюватиметься через Міжнародний кримінальний суд та Європейський суд з прав людини. Вона також висловила стурбованість тим, що Росія може застосувати хімічну зброю у своїх атаках на Україну, що буде порушенням міжнародного права.

Віцепрем’єр-мінстерка наголосила на важливості додаткових західних санкцій, спрямованих проти всіх російських банків, додаткових заходів проти російських олігархів та необхідності для Європи скоротити закупівлі російських енергоносіїв.

Неспровоковане та невиправдане вторгнення росії в Україну, демократичну європейську країну, створило імпульс для прискорення інтеграції України до Європейського Союзу. Україна, яка подала заявку на отримання статусу кандидата на членство в ЄС, сподівається на позитивну оцінку до кінця квітня. Стефанішина  зазначила, що 86% українців підтримують членство своєї країни в ЄС, і Україна буде цінним внеском до цієї організації. Щодо прагнення України в НАТО, яке закріплене в українській Конституції, вона вважає, що Київ зробив усе можливе, але деякі члени Альянсу не розглядають Україну як частину цієї “архітектури безпеки”.

У дискусіях про припинення путінської війни Україна надає пріоритету концепції отримання гарантій безпеки від значної кількості окремих країн регіону.

Стефанішина наголосила, що Україна не піде на жодні компроміси щодо свого суверенітету та територіальної цілісності.

Трансатлантична робоча група (TTFU) підтримується Чорноморським трастом регіонального співробітництва (the Black Sea Trust for Regional Cooperation), який є проєктом Фонду Маршалла Сполучених Штатів (German Marshall Fund). Ця подія також відбувається у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Euromaidan Press

ВГОРУ