Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Конституційний Суд залишив на посадах директорів НАБУ та ДБР, – експерт

Конституційний Суд залишив на посадах директорів НАБУ та ДБР, – експерт

Після визнання Конституційним Судом України неконституційним законопроекту №1014 щодо закріплення в Конституції права Президента призначати керівників Державного бюро розслідувань і Національного антикорупційного бюро глави цих відомств – Роман Труба та Артем Ситник – не будуть звільнені з посад. Але у висновку КСУ йде мова про неконституційність саме проекту закону, а не положень профільних законів про НАБУ чи ДБР. Про це говорить експерт Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ Євген Крапивін. 

КСУ побачив у законопроекті порушення принципу поділу влад і зазіхання Президента на повноваження виконавчої влади як загрозу обмеження прав людини та порушення принципу стримувань і противаг.

“Фактично це створення паралельної виконавчої влади, яка підпорядковується Президенту”, – вважає Крапивін.

Запропоноване законопроектом повноваження Президента щодо створення НАБУ може призвести до невизначеності в діяльності бюро, порушення гарантій його незалежності та навіть необґрунтованої ліквідації цього органу. Так експерт тлумачить рішення Конституційного Суду.

“Новизна рішення КСУ полягає у поєднанні принципу поділу влад з обмеженням прав людини. Тобто питання “а яка різниця, хто буде призначати та звільняти директорів органів правопорядку: Парламент за поданням Прем’єр-міністра чи Президент?” не абстрактне, а чітко виражене у загрозі обмеження прав і свобод людини”, – підсумував Крапивін. 

ВГОРУ