Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Без категорії > Конституційний Суд неможливо реформувати без аполітичного відбору суддів

Конституційний Суд неможливо реформувати без аполітичного відбору суддів

Якісна реформа Конституційного Суду України можлива лише після запровадження конкурсного відбору, який буде прописаний у законі про КСУ. Проте чинний Парламент втратив можливість запровадити цю зміну. Про це 11 червня розповіла Юлія Кириченко, співголова Ради Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, під час прес-конференції «Конституційний Суд України: необхідні законодавчі зміни».

«Ідеться про високі моральні якості та високий рівень компетенції. Це можна зробити лише за допомогою конкурсного відбору, який треба прописати в законі про Конституційний Суд. Це скликання Парламенту його «вбило» і встановило неконституційну підтримку майбутніх суддів політичними силами Парламенту», – сказала Кириченко.

Для забезпечення незалежності Конституційного Суду необхідно змінити конкурсну процедуру відбору суддів КСУ, погодився експерт з конституційного права Богдан Бондаренко.

«Потрібно змінювати процедуру відбору суддів Конституційного Суду для забезпечення незалежного конкурсного відбору суддів за критеріями високих моральних якостей та визнаного рівня компетентності правника. Відбір суддів має бути максимально аполітичним», – каже експерт.

Нагадаємо, 14 травня Конституційний Суд звільнив з посади Голову КСУ Святослава Шевчука, і ця посада донині залишається вакантною.

 

ВГОРУ