Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Конкурс з відбору членів Агентства із запобігання корупції повинен проводитися без порушень закону

Конкурс з відбору членів Агентства із запобігання корупції повинен проводитися без порушень закону

Громадські організації та експерти, які входять до складу громадської коаліції “Реанімаційний пакет реформ”, занепокоєні прийнятим рішенням про відбір кандидата до складу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) в умовах конфлікту інтересів.

На засіданні конкурсної комісії з відбору членів НАЗК 28 листопада, член конкурсної комісії та водночас голова Національного агентства з питань державної служби проголосував на підтримку кандидата, який є його прямим підлеглим – заступником голови в агентстві. Без цієї підтримки зазначений кандидат не набрав би мінімальної кількості голосів, потрібної для внесення кандидатури на призначення Кабінетом Міністрів. Важливо, що при попередніх голосуваннях той самий член комісії утримувався від голосування за цього ж кандидата у зв’язку із своїм конфліктом інтересів. Заявлений на останньому засіданні відвід цьому члену комісії, на жаль, не був підтриманий конкурсною комісією.

На думку РПР, голосування члена комісії за свого підлеглого слід вважати конфліктом інтересів, оскільки обрання до складу антикорупційного органу із значними повноваженнями особи, яка знаходиться у прямому підпорядкуванні члена конкурсної комісії, може розглядатися як приватний інтерес, що суперечить повноваженням такого члена комісії та впливає на неупередженість його рішень під час відбору. За стандартами доброчесної поведінки, навіть наявність враження по упередженість особи є достатньою, щоб заявити про конфлікт інтересів та усунути особу від участі в голосуванні чи навіть в роботі конкурсної комісії (що прямо й передбачає Регламент комісії з відбору членів НАЗК).

Закликаємо конкурсну комісію з відбору членів НАЗК привести свої рішення у відповідність до законодавства та стандартів доброчесної поведінки. Формування складу органу, що відповідатиме за запобігання корупції в країні, не повинно здійснюватися з порушенням базових антикорупційних принципів.

Вважаємо також, що конкурсна комісія повинна визначити як мінімум трьох кандидатів до складу НАЗК, які повною мірою відповідають вимогам щодо професійного досвіду, знань та якостей, що передбачені законом і критеріями відбору, якими керується комісія. Комісії слід також звернутися до Кабінету Міністрів з проханням оголосити новий відбір на вакантні посади членів НАЗК, якщо такі залишаться.

ВГОРУ