Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Конкурс на 78 посад у Верховному Суді, які шанси у недоброчесних? – Тарас Шевченко

Конкурс на 78 посад у Верховному Суді, які шанси у недоброчесних? – Тарас Шевченко

Позначки:

Зараз формується Вищий антикорупційний суд і увага до цього процесу дуже велика. Одночасно йде відбір на 78 вакантних посад суддів Верховного Суду – і от тут уваги, нажаль, бракує. Ми в рамках кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! проаналізували усіх кандидатів та зафіксували 115 недоброчесних. Після відсіювання за результатами іспиту на знання права та практичного завдання активними учасниками конкурсу залишається 91 кандидат, до якого у Руху ЧЕСНО є чимало питань щодо статків, можливої причетності до корупції, професійної етики, порушення прав людини чи професійної етики. Ці кандидати не повинні стати суддями Верховного Суду.

Щоб зручніше слідкувати за недоброчесними, ми склали інтерактивний список, у якому можна відстежити, скільки залишилося недоброчесних, а хто вже вибув. Аналітичні довідки про всіх кандидатів ми також передали Вищій кваліфікаційній комісії суддів, а також Громадській раді доброчесності, щоб спростити їм роботу. Ми вже маємо досвід аналізу кандидатів під час першого конкурсу у Верховний Суд, що тривав з осені 2016 до майже кінця 2017 року.

Зараз вкрай важливо пам’ятати про конкурс до Верховного Суду, ще й тому, що рішення Антикорупційного суду переглядатиме в касації саме у Касаційний кримінальний суд Верховного Суду.

Інтерактивний список недоброчесних кандидатів від ЧЕСНО. Фільтруй суд! за посиланням  

ВГОРУ