Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Комітет з питань охорони здоров’я рекомендував до першого читання законопроект про нове маркування сигарет та заборону смакових добавок (інфографіка)

Комітет з питань охорони здоров’я рекомендував до першого читання законопроект про нове маркування сигарет та заборону смакових добавок (інфографіка)

8 із 10 депутатів комітету підтримали законопроект, 2 утрималися. Таким чином, можна стверджувати, що цей склад комітету діє відповідно до Статті 5.3 РКБТ ВООЗ, в якій говориться що під час розробки та здійснення політики охорони здоров’я Сторони діють таким чином, щоб захистити свою політику від впливу комерційних та інших корпоративних інтересів тютюнової промисловості.

 

 

«Ми не можемо будь-які приватні інтереси тютюнових компаній підміняти здоров’ям людей. Оскільки ми не раз були свідками того, що тютюнові та алкогольні лобісти  намагаються якусь «економічну доцільність» підвести під смерть людей. Насправді тютюн у всьому світі визнаний найшкідливішим продуктом, який вживається», – підсумував дискусію народний депутат Олег Мусій, заступник голови комітету та співавтор законопроекту. 

 

«Сьогодні відбулася невдала спроба «вбити» антитютюновий законопроект. Від опонентів звучали пропозиції про об’єднання з іншими – слабкими законодавчими ініціативами, про відкликання на доопрацювання та шантаж нереалістичними термінами реалізації. Питання технічного характеру, в тому числі і відтермінування дії на 2 роки, можна розглянути як компроміс між першим та другим читаннями. Але відмовлятися від прогресивних норм ЄС та відкладати рішення на невизначений  термін було б безвідповідально», – зазначив Андрій Скіпальський, керівник Центру контролю над тютюном, ГО «Життя», експерт групи громадського здоров’я РПР.

  

 

 

Нагадаємо, що 2820 отримав схвальну оцінку в листах від МОЗ України, Європейського регіонального бюро ВООЗ, Світового банку, Smoke Free Partnership (коаліція з понад 25 європейських організацій), Європейської мережі з попередження куріння (ENSP), коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» (об’єднує близько 50 організацій) та ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» (РПР) . Проект вищезазначеного закону був поданий 13 травня 2015 року народними депутатами Богомолець О., Гопко Г., Мусієм О., Унгуряном П., Корчинською О., та Луценком І.

 

Для контактів:

 

Оксана Тотовицька                                   

Український центр контролю над тютюном, Центр громадянського представництва «Життя»

Тел.: (063) 261-74-05, (044) 279-68-83

oksana@center-life.org

ВГОРУ