Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Комісія визначила 2 кандидатів на посаду керівника САП, зрив конкурсу загрожує Україні міжнародним скандалом

Комісія визначила 2 кандидатів на посаду керівника САП, зрив конкурсу загрожує Україні міжнародним скандалом

Понад рік конкурсна комісія з обрання нового очільника Спеціальної антикорупційної прокуратури не могла зібратися та визначитися з остаточними кандидатами. 

Зрештою, 7 грудня після 4-годинної дискусії членам комісії вдалося затвердити резульати практичного завдання кандидатів. До фіналу конкурсу дійшли детектив НАБУ Олександр Клименко і прокурор Офісу генпрокурора Андрій Синюк. 

Комісія призначила остаточну співбесіду з кандидатами на 21 грудня, однак досі є ризик зриву конкурсу на фінальному етапі. 

Зрив конкурсу загрожує Україні ударом по міжнародній репутації, адже прозоро обрати голову САП Київ обіцяв послам G7 та президенту США.

Про шанси доведення конкурсу до  кінця  та його результати Коаліції РПР пояснює Роман Куйбіда, член комісії з добору очільника САП, експерт Центру політико-правових реформ: 

“Той, факт, що конкурс триває вже понад рік, дає підстави припускати можливіспроби зриву. Бо ми вже мали справу, коли комісія не могла зібратися, хоча засідання були призначені. Я сподіваюся, що цього разу так не буде і все-таки комісія завершить свою роботу. 

Ці кандидати пройшли випробування, які не здолали інші, і на останньому етапі вони зможуть продемонструвати свої можливості. Проте треба пам’ятати, що фінальна оцінка буде сумою балів за всі етапи конкурсу.

В Україні багато конкурсів проводяться для затвердження наперед підібраних кандидатур. Проте мені здається, що в цій ситуації ми маємо справу з іншим випадком. Результат цього конкурсу дійсно непрогнозований. Раніше ходили різні чутки про можливого переможця, але вони не справдилися. Тож у мене є сподівання на те, що цей конкурс завершиться успішно”. 

ВГОРУ