Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Коли зареєструють нове Мінприроди?

Коли зареєструють нове Мінприроди?

27 травня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади”, якою перейменував Міністерство енергетики та захисту довкілля України на Міністерство енергетики України, а також утворив Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів відповідатиме за формування та реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, екологічної, радіаційної, біологічної та генетичної безпеки, а також рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів, регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства, лісового та мисливського господарства.

Гранична чисельність працівників апарату Мінприроди та його територіальних органів та інших підконтрольних державних установ дорівнюватиме 308 особам, що на 40 працівників більше, ніж у Мінприроди до об’єднання.

Через Мінприроди здійснюватиметься керівництво:

Хто очолить Мінприроди?

Відповідно до закону України “Про центральні органи виконавчої влади”, порядок призначення на посаду та статус міністра як члена Кабінету міністрів визначаються Конституцією та законом ”Про Кабінет Міністрів України”.

Кандидатуру очільника Мінприроди пропонує Прем’єр-міністр, після чого його має затвердити Верховна Рада. А державна реєстрація міністерства, як юридичної особи здійснюється в триденний строк із дня набрання чинності постанови Верховної Ради про призначення міністра.

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ вітає відновлення Міністерства захисту довкілля. Але необхідно в якомога коротші строки визначитися з кандидатурою профільного міністра та почати формувати ефективне міністерство.

Також у перехідний період необхідно прискорити євроінтеграційні реформи в екологічній сфері, чому може сприяти призначення заступника міністра захисту довкілля з питань європейської інтеграції.

МБО “Екологія-право-людина” підготувала пропозиції до структури апарату Мінприроди.

ВГОРУ