Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Кого оберуть прокурори до Вищої Ради Юстиції? РПР закликає до прозорого процесу

Кого оберуть прокурори до Вищої Ради Юстиції? РПР закликає до прозорого процесу

Сьогодні під час Всеукраїнської конференції працівників прокуратури обирають двох членів Вищої Ради Юстиції. Представники громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» біля Генеральної прокуратури України зустрічали делегатів і за допомогою аналітичної інформації, яку зібрали з відкритих джерел, та інфографік підказували учасникам заходу про те, які політичні еліти стоять за тими чи іншими кандидатами до ВРЮ. Варто зазначити, що працівники прокуратури не охоче спілкувалися з представниками громадськості. Водночас доступ журналістів на захід було обмежено.

CDlJnPFUkAArQz0[1]  CDlO4sdWAAA2uij[3]

Вища рада юстиції – це ключовий керівний орган суддівського самоврядування. Від доброчесності членів ВРЮ залежить реформування судової системи України. Політики в Україні, які і так впливають на кар’єру судді, можуть посилити свій контроль над судовою системою,  просуваючи «своїх» кандидатів.

Активісти та експерти РПР переконані, що до нового складу повинні увійти найбільш авторитетні та політично незаангажовані правники з незаплямованою репутацією, а вибори мають пройти чесно і прозоро. Роман Куйбіда, головний експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ, експерт центру політико-правових реформ із питань судівництва наголошує: “Від оновлення Вищої Ради Юстиції напряму залежить чи матимемо ми реформу судової ситеми. Фахівці, які заплямували свою репутацію політичними іграми не мають бути обрані до ВРЮ, адже це суперечить тезі Конституції, яка прямо вказує на незалежність судової гілки влади. Ми мали плачевний досвід політичних ігр в ВРЮ за часів Пшонки-Януковича. Якщо хочемо побудувати гідну країну зі справедливим судом, то саме сьогодні час почати з малого: обрати до ВРЮ фахівців, які будуть відстоювати букву закону, а не політичну коньюнктуру”. Наголошуємо, що сьогодні є великі ризики того, що до органу, який практично судитиме суддів, можуть втрапити негідні представники. Так, зокрема, на з’їзді адвокатів 24 квітня, де голосувалось аж за трьох кандидатів до ВРЮ, непрозорим шляхом було обрано тих осіб, які помічені в корупційних схемах та знаходяться під політичним або ж олігархічним впливом.

Звертаємо вашу увагу, що завтра у приміщенні актової зали Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60) відбудеться з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Реєстрація делегатів відбудеться о 10:00, сам з’їзд – о 12:00.

Довідка:Відповідно до Конституції України Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з’їзд суддів України, з’їзд адвокатів України, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, всеукраїнська конференція працівників прокуратури – двох членів Вищої ради юстиції. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України. Для початку роботи ВРЮ необхідно набуття повноважень 14 членами Вищої ради юстиції.

ВГОРУ