Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Уряд виконати євроінтеграційні зобов’язання України в частині громадського здоров’я

Коаліція РПР закликає Уряд виконати євроінтеграційні зобов’язання України в частині громадського здоров’я

Позначки:

Україна взяла на себе зобов’язання відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС підвищити стандарти охорони здоров’я, значною частиною яких є нові норми захисту населення від тютюну. Коаліція Реанімаційного Пакету Реформ підтримує проект закону № 2820 від 13.05.2015 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», який гармонізує чинне законодавство із європейськими стандартами у цій сфері – Директивою 2014/40/ЄС.

Коаліція РПР закликає Уряд розглянути та підтримати законопроект №2820 під час третього раунду зустрічей тристороннього формату щодо оцінки прогресу виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, та ініціювати невідкладний розгляд законопроекту №2820 в Парламенті у найближчі пленарні тижні. Законопроект №2820 пропонує заборонити сигарети з ароматизаторами, збільшити графічні попередження про шкоду куріння на пачках сигарет та друкувати їх на обох боках пачки у верхній частині, зобов’язати виробників тютюнових виробів звітуватись про склад продукції та її вплив на здоров’я людини, заборонити продавати електронні сигарети неповнолітнім та встановити чіткі вимоги до вмісту й маркування цих пристроїв, заборонити рекламу тютюну в Інтернеті.

Наразі, така можливість абсолютно відкрита, адже законопроект рекомендований до прийняття у першому читанні профільним Комітетом з питань охорони здоров’я ще 7 жовтня 2015 року. Висновки та рекомендації до тексту законопроекту від міністерств дають можливість внести технічні правки до тексту між першим та другим читаннями. В той же час РПР звертає увагу Уряду та неприйнятність подальшого блокування законопроекту № 2820 з боку окремих депутатів, а також ігнорування цього питання Парламентом.

Експерти медичної групи РПР зазначають, що з 2012 року Україна не змінювала законодавство у сфері контролю над тютюном. Натомість виробники тютюну щороку впроваджують нові маркетингові технології, направлені на залучення молоді до куріння, та виводять на ринок України нові продукти, безпека яких не доведена. Наприклад, Україна залишається єдиною державою в Європі де відсутнє регулювання продажу та реклами електронних сигарет – зараз їх можуть вільно купувати навіть діти! В Україні діють застарілі, зразка 2009 року, медичні попередження на пачках сигарет, а ароматизовані сигарети із смаковими добавками вільно просуваються дітям у дешевому ціновому сегменті! Толерування цієї ситуації є неприйнятним, адже щорічні непрямі економічні втрати України від вживання тютюну становлять $3,2 млрд, а 85 тис осіб щороку помирають передчасно через хвороби, спровоковані курінням.

 Коаліція РПР закликає Уряд та Парламент ініціювати невідкладний розгляд та підтримати у першому читанні законопроект №2820 у найближчі пленарні тижні задля виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та захисту дітей та молоді від тютюнової епідемії. 

ВГОРУ