Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Коаліційна Угода не вартуватиме паперу, на якому вона надрукована у разі ухвалення законопроекту Президента «Про забезпечення права на справедливий суд»

Коаліційна Угода не вартуватиме паперу, на якому вона надрукована у разі ухвалення законопроекту Президента «Про забезпечення права на справедливий суд»

Коаліційна Угода в частині, яка стосується судової реформи, може бути знівельована, якщо депутати сьогодні ухвалять президентський законопроект №1656, в тій редакції, яка була презентована вчора на профільному комітеті. Законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд» зберігає важелі політичного впливу на суддів та судову систему. Згідно тексту законопроекту:

Сьогодні представники Реанімаційного Пакету Реформ презентували депутатам Верховної Ради туалетний папір, на якому трафаретно викарбовано текст Угоди: «Ми (народні депутати – ред.) створимо некорумповану, ефективну і незалежну систему правосуддя. Судова реформа буде проведена через невідкладні зміни до законодавства з метою зменшення політичного впливу». Це символічне нагадування про те, що документ може втратити свою цінність і стати нічим іншим як шматком туалетного паперу. Натомість експерти РПР закликають депутатів шляхом доопрацювання та внесення правок усунути можливість політично-вмотивованих рішень суддів та позбавити судову систему політичного впливу. Судова система повинна стати самоврядною та підзвітною громадськості.

Окрім того, експерти РПР наполягають та тому, що документ, який сьогодні ухвалить парламент, потрібно відправити на аналіз до Венеціанської комісії.

ВГОРУ