Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Раду суддів розблокувати судову реформу

Коаліція РПР закликає Раду суддів розблокувати судову реформу

Позначки:

14 липня 2021 року Верховна Рада України за ініціативи Президента ухвалила важливе для країни рішення про механізм очищення і якісне  оновлення Вищої ради правосуддя, віддавши вирішальну роль міжнародним експертам у доборі  членів цього органу суддівського врядування та перевірці чинних членів. Це  рішення стало кроком до виконання міжнародних зобов’язань України, широко віталося громадянським суспільством та дає надію на реальну судову реформу.

Закон передбачає формування Етичної ради – органу, який  відповідатиме за оцінку чинних та добір нових доброчесних членів ВРП. Членами Етичної ради мали  стати три представники суддівської спільноти, делеговані Радою суддів України, а також міжнародні експерти. Міжнародні організації та партнери України минулого тижня запропонували до складу Етичної ради кращих експертів світового рівня.

Натомість 13 вересня Рада суддів не захотіла обрати своїх представників до Етичної комісії, попри наявність гідних кандидатів, чим заблокувала очищення та оновлення ВРП і саботувавала виконання закону.  

Перед Радою суддів України стоїть вибір – дати початок довгоочікуваному оновленню судової влади, від чого залежить виконання вимог Конституції щодо незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, або ж зберегти систему кругової поруки та корупції.  

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає Раду суддів України не зволікати з виконанням закону і якнайшвидше делегувати представників суддівського корпусу до складу Етичної ради. 

ВГОРУ