Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Парламент ухвалити законопроект для завершення створення ОТГ

Коаліція РПР закликає Парламент ухвалити законопроект для завершення створення ОТГ

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів України на найближчому пленарному засіданні у квітні розглянути в другому читанні та ухвалити в цілому Проект Закону № 2653 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Ухвалення законопроекту дозволить завершити ключовий етап реформи децентралізації територіальної влади та місцевого самоврядування в Україні, що має на меті створення спроможних об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Мета законопроекту – наділення Кабінету Міністрів України повноваженням, до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій України, визначати адміністративні центри та території громад, а також подавати до Верховної Ради України проекти законодавчих актів щодо утворення та ліквідації районів.

Невідкладне ухвалення законопроекту необхідне для того, щоб наступні чергові місцеві вибори у жовтні цього року відбулися на новій адміністративно-територіальній основі. Завершення реформи до виборів вкрай необхідне, адже паралельне існування територіальних громад з різними повноваженнями та ресурсами створює умови для зростання асиметрії у розвитку між різними громадами, ускладнює взаємовідносини між різними органами публічної влади та веде до повернення практики ручного режиму розподілу публічних коштів у територіях. 

Станом на січень 2020 року в Україні створено 1029 ОТГ, в яких разом з містами обласного значення проживає більше 2/3 населення України. Однак залишається ще понад 6 тисяч сільських, селищних і міських територіальних громад, які неспроможні до реалізації повноважень, які сьогодні успішно втілюються ОТГ і містами обласного значення. Це несправедливо по відношенню до мешканців сіл, селищ та міст таких громад. 

Ухвалення згаданого законопроекту відкриє шлях до перетворення цих необ’єднаних громад у спроможні ОТГ і створить єдині правила для всіх територіальних громад на всій території України. 

Законопроект № 2653 “Про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” 17 січня 2020 року було ухвалено в першому читанні. Профільний парламентський комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував його ухвалити в цілому. 

Коаліція РПР вважає ухвалення Проекту Закону № 2653 невід’ємним елементом завершення створення спроможних об’єднаних територіальних громад.

ВГОРУ