Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Парламент ухвалити законопроект № 2207–1-д для запуску реформи управління відходами

Коаліція РПР закликає Парламент ухвалити законопроект № 2207–1-д для запуску реформи управління відходами

Українці вже давно очікують на нові, європейські стандарти управління відходами. Закон «Про відходи» від 1998 року на сьогодні не сприяє ані створенню цивілізованого ринку перероблення, ані завданням збереження довкілля. На наше глибоке переконання, редакція доопрацьованого законопроекту № 2207–1-д хоч і містить низку дискусійних положень, загалом запроваджує основні європейські інструменти та підходи до сфери управління відходами: принцип розширеної відповідальності виробника, ієрархію управління відходами, європейську класифікацію відходів, вимоги до роздільного збирання відходів, жорсткі вимоги до полігонів. Законопроект, нарешті, надасть поштовх до повноцінного планування управління відходами — ухвалення та реалізації Національного, регіональних та місцевих планів управління відходами.

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ звертає увагу народних депутатів України на неприпустимість подальшого затягування розгляду й необхідність ухвалення рамкового законопроекту № 2207–1-д, який запроваджує реформування системи управління відходами

Цей законопроект впроваджує європейські норми та пропонує комплексну проєвропейську модель, що базується на ієрархії управління відходами, де одна з основних вимог – запобігання їхньому утворенню.

Проект закону № 2207–1-д необхідний для окремого збору та перероблення пакетів, паперу, скла, пластикових пляшок тощо. Щоб у наших містах, нарешті, побудували сміттєпереробні заводи та зменшилася кількість полігонів і несанкціонованих звалищ навколо міст.

Подальше впровадження спеціальними законами систем розширеної відповідальності виробника створить умови для збору та перероблення вживаної електричної та електронної техніки, автівок, шин, мастил, пластикових чи скляних пляшок, картону, паперу, металевих виробів, батарейок, акумуляторів та інших товарів. Рештою відходів має опікуватися муніципальна система, яка забезпечуватиме мешканців міст контейнерами, спеціальними пунктами збору відходів і гарантуватиме вивезення та перероблення побутових відходів. Законопроект № 2207–1-д передбачає створення муніципальних пунктів роздільного збирання побутових відходів — так званих «drop off центрів», які є в більшості країн Європи. А створення прозорих правил у майбутньому дасть змогу залучати інвестиції.

Ухвалення законопроекту покладе законодавче підґрунтя для зміни чинної дозвільно-ліцензійної системи, системи обліку та звітування утворювачів відходів, неякісної системи управління небезпечними відходами та надасть органам місцевого самоврядування фінансових важелів для налагодження муніципальних систем управління відходами.

Коаліція РПР підтримує якнайшвидше включення законопроекту № 2207–1-д до порядку денного засідання Верховної Ради України та його ухвалення в першому читанні.

ВГОРУ