Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Парламент прискорити ухвалення законопроєкту про адміністративну процедуру

Коаліція РПР закликає Парламент прискорити ухвалення законопроєкту про адміністративну процедуру

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів України прискорити розгляд на пленарному засіданні у другому читанні та ухвалити в цілому Проєкт Закону № 3475 «Про адміністративну процедуру»

Ухвалення цього законопроєкту стане важливим кроком на шляху реформування системи врядування в Україні та наближення нашої держави до стандартів Європейського Союзу. 

Мета законопроєкту – врегулювати відносини органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з громадянами та бізнесом за загальними справедливими правилами. 

В Україні досі адміністративні акти (індивідуальні адміністративні рішення), в тому числі негативного характеру, можуть ухвалювати навіть без залучення особи, без врахування прав і законних інтересів громадян і суб’єктів господарювання. Різні закони суперечливо врегульовують однакові елементи адміністративної процедури. Значна частина цих елементів урегульована на підзаконному рівні або взагалі невизначена. Наразі Україна єдина в Європі країна (не враховуючи РФ), у якій законом не врегульовано загальну адміністративну процедуру.

Ухвалення законопроєкту «Про адміністративну процедуру», серед іншого, забезпечить такі важливі новели як: 

Коаліція РПР вважає остаточне ухвалення Проєкту Закону № 3475 принциповим елементом реформи державного управління в Україні. Закликаємо Верховну Раду якнайшвидше розглянути законопроєкт у другому читанні та ухвалити в цілому.

Довідково: законопроєкт готувався протягом багатьох років робочою групою Міністерства юстиції України, за участі представників різних органів державної влади, науковців, українських та міжнародних експертів і організацій. Законопроєкт ретельно доопрацьовано робочою групою профільного парламентського Комітету із залученням усіх зацікавлених сторін, в тому числі наукових інституцій, асоціацій органів місцевого самоврядування. Законопроект має позитивний висновок Програми ЄС SIGMA.

ВГОРУ