Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Парламент не допустити відновлення тютюнової реклами через законопроєкт №4212

Коаліція РПР закликає Парламент не допустити відновлення тютюнової реклами через законопроєкт №4212

9 листопада Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики ініціював звернення до Комітету з питань здоров’я нації медичної допомоги та медичного страхування з вимогою відправити законопроєкт № 4358 на повторне друге читання та привести норми законопроєкту № 4358 у відповідність до законопроєкту № 4212, що передбачає часткове відновлення реклами тютюнових виробів в Україні.

Цю позицію члени комітету обґрунтовали необхідністю врахування корпоративних інтересів медіаіндустрії, окремі представники якої отримують кошти від тютюнових компаній за рекламу та спонсорство. 

Спроба відновлення реклами тютюнових виробів в Україні, які спричиняють наркотичну залежність і завдають руйнівних наслідків для здоров’я людини, через законопроєкт № 4212 є неприпустимою.  Затверджений Комітетом текст законопроєкту № 4212 до другого читання передбачає рекламу та спонсорство тютюнових виробів в Україні та впроваджує фрагментарні обмеження реклами електронних пристроїв для куріння. 

Ця  позиція також може вказувати на можливе  втручання представників тютюнової індустрії у затвердження законопроєкту щодо реклами тютюну, що є грубим порушенням ст. 13, ст. 5.3 РКБТ ВООЗ та принципу “пріоритетності політики у сфері охорони здоров’я у порівнянні з фінансовими, податковими та корпоративними інтересами суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з тютюновою промисловістю визначеного чинним законодавством” Законом України 2899-IV.

Нагадуємо, що в Україні від спричинених курінням хвороб щороку помирає 85 тисяч людей. За даними ВООЗ в Україні майже 20% дітей у віці 13-15 років є курцями електронних сигарет, а 15% дітей вживають тютюнові вироби. Відновлення реклами тютюну призведе до збільшення масштабів епідемії тютюнової наркотичної залежності.

Закликаємо Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики переглянути всі пропозиції змін законодавства у сфері реклами тютюну та електронних пристроїв для куріння з урахуванням вимог РКБТ ВООЗ та участі фізичних осіб, об’єднань громадян, діяльність яких не пов’язана з тютюновою промисловістю.

ВГОРУ