Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає Міносвіти визнати вибори президента НаУКМА

Коаліція РПР закликає Міносвіти визнати вибори президента НаУКМА

Міністерство освіти та науки України досі відмовляється продовжує відмовлятися визнавати вибори керівника Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА), які відбулися ще 27 січня. Це втручання в університетське самоврядування!

Нагадаємо, що Виборча комісія одноголосно та відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про вищу освіту» оголосила про обрання Квіта Сергія Мироновича керівником НаУКМА. Це рішення комісії підтримали спостерігачі та визнали інші кандидати. 

З вимогою до МОН не затягувати з призначенням переможця вже звернулися  Оргкомітет з виборів президента, Вчена Рада НаУКМА, Наглядова Рада НаУКМА, Конференція студентів та інші студентські організації НаУКМА,  Асоціація випускників НаУКМА, а також члени великої могилянської спільноти.

Ми переконані, що Міністерство освіти та науки не має  жодних законних підстав не призначати новим президентом НаУКМА Квіта С.М. 

Коаліція РПР з тривогою спостерігає за спробою МОН порушити університетську автономію та вимушена констатувати, що подібні постійні випадки  є частиною нової політики чинного міністра. Демократія не може бути контрольованою – вона або є, або її немає!    

21 листопада 2014 року студенти та викладачі Києво-Могилянської академії були одними з перших, хто вийшов на Майдан. Університет та цінності його спільноти завжди декларували та захищали свободу і справедливість. Ми віримо, що лютий 2022 року, якщо це буде потрібно, знову стане тим моментом, коли всі представники та друзі Києво-Могилянської академії зможуть відстояти своє законне право на вибір.

У своєму відкритому зверненні від 1 лютого спільнота НаУКМа нагадала: “Час плинний, Києво-Могилянська академія вічна!”. Коаліція РПР також приєднується до цих слів із єдиним уточненням: “Міністри та їхні спроби вплинути на цінності представників та друзів Університету плинні, а  Києво-Могилянська академія вічна”.

Закликаємо Міністерство освіти та науки якнайшвидше  завершити всі процедури та укласти контракт із законно обраним президентом НаУКМА Квітом С.М. 

ВГОРУ