Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР закликає депутатів знищити корупцію в оцінці майна, ухваливши законопроект № 2047-д

Коаліція РПР закликає депутатів знищити корупцію в оцінці майна, ухваливши законопроект № 2047-д

З кінця 2018 року Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ відстоювала ліквідацію корупційної схеми електронних майданчиків-посередників у сфері оцінки нерухомого майна.

Зараз кожен під час продажу або дарування нерухомості додатково сплачує 1800 грн 4-ом приватним майданчикам-монополістам. Формально це потрібно для реєстрації інформації зі звіту про оцінку в Єдиній державній базі даних Фонду державного майна. Раніше таку реєстрацію оцінювачі здійснювали безкоштовно та без посередників. 

Корупційні майданчики де-факто лише передають інформацію через email, але ціну за це щоразу визначають на власний розсуд. Всі видатки перекладаються на споживачів послуг – громадян. Українці витратили на ці майданчики вже близько 1 млрд грн. 

Щоб здолати корупційну схему, експерти Коаліції РПР долучилися до розробки законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості (№2047). Він доопрацьований Комітетом і пропонується депутатам під номером 2047-д

Інтереси держави та всіх українців потребують негайного знищення цієї корупційної схеми майданчиків-посередників. 

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає народних депутатів усіх парламентських фракцій ухвалити проект закону №2047-д у першому читанні. А також врахувати правки від громадських експертів при розгляді законопроекту у другому читанні. 

ВГОРУ