Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Коаліція РПР підтримує призначення Романа Куйбіди та Миколи Хавронюка членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Коаліція РПР підтримує призначення Романа Куйбіди та Миколи Хавронюка членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Позначки:

Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ висловлює підтримку Роману Куйбіді та Миколі Хавронюку, які представляють Центр політико-правових реформ та Коаліцію РПР, на завершальному етапі добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як доброчесних та професійних правників.

15 березня 2023 року Конкурсна комісія з добору членів ВККС оголосила імена 32 кандидатів, які повністю відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності, з-поміж яких Вища рада правосуддя має призначити 16 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Серед рекомендованих до призначення – експерти Центру політико-правових реформ і Коаліції РПР  Роман Куйбіда і Микола Хавронюк.

Ці експерти Коаліції РПР стоять біля витоків судової реформи в Україні після Революції Гідності. ВККС – один з ключових органів у системі правосуддя, відповідальний за добір та оцінювання суддів. Члени ВККС безпосередньо впливатимуть на стандарти доброчесності та професійності суддів.

Роман Куйбіда, кандидат юридичних наук, доцент кафедри адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заступник голови Правління ЦППР. Раніше був членом науково-консультативних рад при Верховному Суді України і Вищому адміністративному суді України, членом Громадської ради при Державній судовій адміністрації України. 

Роман Куйбіда брав участь в опрацюванні Національною комісією зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Концепції вдосконалення судівництва для утвердження справедливого суду в Україні відповідно до європейських стандартів, підготовці проєктів нового Кримінального процесуального кодексу України і коментарю до нього, був членом конкурсної комісії з добору керівника НАБУ. 

Також пан Роман є одним з ключових авторів Кодексу адміністративного судочинства України, науково-практичного коментарю до нього та закону «Про судовий збір». У 2016 році він став одним з головних редакторів польового дослідження «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії Російської Федерації», за результатом якого аналізувалась спроможність судової системи забезпечувати правосуддя в умовах збройного конфлікту на сході України.

З початку повномасштабного вторгнення Роман Куйбіда захищає Українську державність в лавах ЗСУ і безпосередньо бере участь у бойових діях.

Микола Хавронюк, доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального та кримінального процесуального права Національного університету «Києво-Могилянська академія», член Правління і керівник антикорупційного напрямку Центру політико-правових реформ, експерт Управління ООН з наркотиків та злочинності , ОБСЄ та інших міжнародних організацій. 

Також пан Микола є членом Комісії з питань правової реформи, членом Національної ради з питань антикорупційної політики при Президентові України та Науково-консультативної ради при Конституційному Суді України. У минулому він працював керівником правового управління і заступником керівника апарату Верховного Суду України та був головою Науково-консультативної ради при ВСУ. Ще раніше керував відділом з проблем кримінальної юстиції Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради.  

Микола Хавронюк є автором науково-практичного коментаря до Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу України, десятка книг на теми кримінального, кримінального процесуального законодавства, запобігання корупції, низки законопроєктів і висновків на конституційні подання. Як один із авторів конкурсних завдань, пан Микола  долучався до процесу добору суддів ВАКС, та керівників САП, НАБУ і ДБР. Разом із Романом Куйбідою він брав участь в польовому дослідженні «Правосуддя на сході України в і умовах збройної агресії Російської Федерації», а також в оцінюванні державної антикорупційної політики та багатьох інших аналітичних дослідженнях.

Коаліція РПР переконана, що участь Романа Куйбіди та Миколи Хавронюка у роботі ВККС посилить експертний потенціал цього органу, рівень суспільної довіри до нього та сприятиме подальшому впровадженню судової реформи.

ВГОРУ