Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Коаліції громадських об’єднань – опора для післявоєнного відновлення України

Коаліції громадських об’єднань – опора для післявоєнного відновлення України

Після Революції Гідності громадянське суспільство в Україні стало ключовою рушійною силою для реформування країни. Громадські організації мають можливість надати свою експертизу у різних галузях, посилюючи роботу державних органів. Зараз, коли Україна, протидіючи російській агресії, одночасно планує своє післявоєнне відновлення, участь в цьому процесі досвідчених широких коаліцій громадських об’єднань вкрай важлива.

Однією з таких коаліцій є Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ. Нещодавно було обрано нових Співголів Коаліції РПР та новий склад Ради, до якої я також увійшов.

Рушійна сила реформ

За час своєї діяльності (починаючи з 2014 року – з неформального об’єднання) Коаліція РПР підготувала та домоглася ухвалення низки важливих законодавчих ініціатив, які запустили процес реформ в Україні. Нині Коаліція РПР об’єднує 26 громадських організацій та понад 300 експертів у 21 напрямів реформування, зокрема реформи системи охорони здоров’я.

Серед результатів роботи Коаліції РПР – ухвалення антикорупційного пакету законів та закону про суспільне мовлення, передання функцій закупівлі ліків від МОЗ до визнаних міжнародних організацій (як наслідок – зростання конкуренції, зменшення закупівельних цін та економія понад 760 млн грн), запуск і супровід онлайн системи публічних закупівель ProZorro, участь у розробці конституційних та законодавчих змін для судової реформи, забезпечення законодавчої бази для функціонування електронних петицій та багато інших досягнень.

Робота над планом післявоєнного відновлення та відродження України

На тлі війни росії проти України та її руйнівних наслідків, перед нашою країною постало завдання створення ефективного плану післявоєнного відновлення та відродження. Коаліція РПР стала активним учасником цього процесу, представивши владі та міжнародним партнерам експертні рекомендації до Національного плану відновлення України за 20 напрямами. Зокрема, надані рекомендації щодо проведення реформ у сфері охорони здоров’я.

Як експерт Коаліції РПР, я безпосередньо є учасником робочої групи з питань охорони здоров’я Нацради з відновлення України, яка працює над Планом післявоєнного відновлення медичної галузі.

5 липня, під час Ukraine Recovery Conference 2022 у Швейцарії, українська делегація презентувала проєкт плану післявоєнного відновлення України. В частині відновлення системи охорони здоров’я, ключовими принципами є:

Зараз проєкт плану відновлення системи охорони здоров’я до 2032 року перебуває в процесі громадських слухань. Триває робота над розробленням глобального плану відбудови України в післявоєнний період, і Коаліція РПР бере в цьому процесі активну участь.

Закликаю експертів і громадські організації долучатися до роботи робочих груп, що функціонують на базі Коаліції РПР. Без перебільшень, Коаліція РПР стала потужним майданчиком для зародження якісних змін в країні, заслуживши довіру та репутацію на національному рівні та серед міжнародних партнерів України. Для експертів – це можливість втілити свої напрацювання та побачити їхні результати.

Двері Коаліції РПР завжди відчинені для нових членів – організацій громадянського суспільства, які впроваджують реформи для розбудови демократичної та правової України.

Тимофій Бадіков, виконавчий директор ГО “Батьки за вакцинацію”, для УП.Блоги

ВГОРУ