Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Події > Канада підтримає Україну на шляху до розвиненої демократії, – Джастін Трюдо

Канада підтримає Україну на шляху до розвиненої демократії, – Джастін Трюдо

Позначки:

4 липня у Торонто завершилася Третя Конференція з питань реформ в Україні.

Канада непохитно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, наголосив Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським на Третій Конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference) 2 липня у Торонто.

На заході представники української громадськості представили 2 стратегічні документи з пріоритетами реформ. 

Перший – “Принципи Торонто”, де узагальнено бачення реформ в Україні громадськими організаціями та бізнесом. Документ презентував співголова Ради Реанімаційного Пакету Реформ, директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко

Другий – “Галузеві брифи з питань реформ в Україні”, де викладені ключові зміни у 12 сферах державної політики, які треба втілити протягом наступних 5 років. Обидва документи підготовлені громадськими експертами за координацією Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ. У панелі “Суверенітет, безпека, цілісність: розбудова довіри до інституцій” виступили керівниця міжнародного напряму Центру Протидії Корупції Олена Галушка та керівниця контентної політики Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Лада Рослицька.  

Трюдо наголосив на необхідності об’єднатися на фоні спроб Росії підірвати суверенітет України.

“Дружба Канади та України побудована на спільних цінностях і сильних зв’язках між людьми. Сьогодні ми зробили наступний крок для їхнього поглиблення. Канада продовжує підтримувати зусилля України на шляху до розвиненої демократії, безпеки та процвітання”, – сказав канадський Прем’єр-міністр. 

Підтримку Україні від імені Канади підтвердила і голова МЗС країни Христя Фріланд.

“Ця конференція дає нам унікальну можливість ще раз підтримати українські реформи та шлях України до європейської інтеграції. Українці довели повну відданість суверенітету, демократії та реформам. Ваша адженда дуже амбіційна, вам слід ще чимало зробити в основних секторах, однак з часу Революції Гідності було втілено більше реформ, ніж за попередні 27 років”, – зазначила у своєму виступі Фріланд.

Про розвиток України неможливо говорити без повернення окупованих Донбасу та Криму, наголосив Володимир Зеленський під час виступу на конференції у Торонто.

За попередніми оцінками, для відновлення Донбасу потрібно понад 10 млрд євро. Зацікавлених у фінансуванні інфраструктурних та гуманітарних проектів на Донбасі інвесторів планують запросити на форум у Маріуполі, який відбудеться восени цього року. Україна має повертати не лише свої території, а й своїх людей, – звернув увагу Зеленський. 

“Вони (жителі окупованих територій – РПР) не мусять втрачати зв’язок із Україною. Це наші громадяни. І сьогодні їм страшно. Страшно, бо їх намагаються спантеличити в питанні “Хто ми?”. Вони – українці, якою б мовою вони не спілкувалися. Ми ніколи не втомимось повторювати: Донбас і Крим – це Україна”, – сказав Президент.

“Повернення Криму та мир на Донбасі – це запорука спокійного сну і в Європі, і у світі. Пам’ятайте про це тоді, коли наступного разу будете обговорювати питання санкцій (проти Росії – РПР)”, – додав Зеленський.


Василь Бабич, керівник міжнародного напряму Коаліції РПР, розповів про три головні блоки реформ у “Принципах Торонто”. 

ВГОРУ