Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Іван Омелян: Другий фронт реформування країни. Перші підсумки розгортання

Іван Омелян: Другий фронт реформування країни. Перші підсумки розгортання

4 місяці практичної реалізації Регіональної співпраці РПР (більше про те що таке  “регіональна співпраця” читайте тут) пролетіли з швидкістю світла і тепер я б дуже хотів вам розказати про короткі підсумки цієї масштабної і амбітної роботи. 

Для початку нагадаю вам, які цілі стоять переді нами –  розвивати відносини коаліції з громадськими платформами на локальному рівні, сприяти об’єднанню активних громадян в регіонах та допомагати їм формувати об’єднання на місцях. Крім того, сприяти плануванню діяльності цих ініціатив з пріоритетом на місцеву проблематику (місцеві дорожні карти реформ).

А от що з цього вийшло зробити:

Це  не сухі цифри. За ними стоїть дуже багато спільної роботи, дискусій, емоцій. В Рівному та Кропивницькому ми змогли місцевим коаліціям передати свій досвід і, сподіваємось, механізми успішної роботи. В Тернополі та Вінниці – надихнули відверто поговорити про все, що заважало працювати разом.  В багатьох містах ми збирали людей, які, зазвичай, не спілкуються один з одним. Наші зустрічі мотивували багатьох переступити через власні амбіції і працювати разом. В Харкові ми долали песимізм серед учасників презентації. Полтава вирізнилась готовністю до об’єднання. Богуслав продемонстрував, наскільки швидко можна показувати результати змін, коли люди не конкурують, а працюють разом (а з механізмами коаліційної роботи вони це робитимуть ще ефективніше).

А загалом громадський сектор на обласному рівні дуже різний за своєю активністю та організаціями-лідерами, водночас дуже схожий своїми проблемами та викликами, зокрема в протистояннях із владою (про це напишу окремо). Як правило, в обласному центрі є три-п’ять великих НГО (в містах мільйонниках більше), які мають свої ніші, інституційно сильні і їм довіряють міжнародні донори. Їх підсилюють, а інколи складають їм конкуренцію, молоді громадські об’єднання, які виникли після Революції Гідності, і мають зовсім іншу динаміку розвитку. В тім кожне місто заслуговує, щоб історію його громсектору розказали окремо.

Треба зазначити що великий внесок в регіональну громадську активність роблять потужні ГО-члени РПР. Зокрема, майже в усіх регіональних коаліціях представлені –  представниками регіональної мережі “Центру UA” (Громадський рух “Чесно”, CEDEM (мережа “Чесно.Фільтруй суд. та платформа «Омбудсман плюс»), осередками ОПОРИ, Палсту, ФРІ та організації партнери – ЦПСА “Ейдос”, “НЕЦУ”. Ці ГО задають тон в роботі всього громадського сектору, а в регіонах це особливо помітно.

Найприємніше в моїй роботі те, що я бачу, як на місцях громадськість гуртується і пробує працювати разом задля того, аби змінювати життя своїх громад на краще. І це надихає!

Надихає працювати ще ефективніше. Це підтверджую нашими РПРівськими планами:

  1. 22-23 відбудеться семінар для активу працюючих коаліцій. Головними його темами будуть: організаційний розвиток та створення місцевих дорожніх карт реформ.
  2. До кінця літа плануємо організувати, за можливості, 1-2 семінари для детального опрацювання особливо важливих напрямків локальних дорожніх карт реформ.
  3. Вже найближчим часом поїдемо в Івано-Франківськ та Чернівці з презентацією Регіональної співпраці РПР.

І ще багато дуже цікавих ідей, які допоможуть імплементувати реформи в будь-якому куточку України!

 

 

ВГОРУ