Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Колонки > Гюнель Бабакішієва: Опір матеріалам: як спускаються на гальмах антикорупційні позови

Гюнель Бабакішієва: Опір матеріалам: як спускаються на гальмах антикорупційні позови

Якщо серед українських суддів та чиновників є улюблений вид спорту, то це, вочевидь, футбол. Тому, як майстерно вони відфутболюють одне одному позови про корупцію, могли би позаздрити гравці національної збірної. І найгірше, що громадяни не мають реальних важелів впливу на те, щоб змінити ситуацію – законодавчий м’яч не на нашій частині поля.

З травня 2016 року аналітики та юристи Центру «Ейдос» розслідують випадки конфлікту інтересів у чиновників та депутатів місцевих рад. Це ситуації, коли, наприклад, депутат голосує за отримання земельної ділянки його родичкою, чиновник укладає договір з власним кумом чи бізнес-партнером, абощо. Українське законодавство однозначно трактує такі випадки як корупцію. Станом на листопад, 43 заяви про правопорушення були передані у правоохоронні органи. Більшість з них – до Національного агентства запобігання корупції, але частина, в якості експерименту, була направлена безпосередньо до прокуратури або судів. І результати експерименту невтішні – жодна справа не закінчилась успішно для громади. У кращому випадку позови збирають пил у кабінетах канцелярій. У гіршому – за допомогою процесуальних хитрощів судді знімають відповідальність з корупціонерів.

Читати повністю>>> 

ВГОРУ