Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Група РПР “Реформа енергетичного сектору” підтримує підписання Паризької угоди

Група РПР “Реформа енергетичного сектору” підтримує підписання Паризької угоди

Група “Енергетична реформа” Реанімаційного Пакету Реформ схвалює рішення Президента України уповноважити Постійного представника України при ООН Володимира Єльченка на підписання Паризької угоди про зміну клімату на зустрічі Генеральної Асамблеї ООН, що відбудеться 22 квітня 2016 року в Нью-Йорку. Угода була прийнята 12 грудня 2015 року рішенням 21-ї Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату.

Паризька угода консолідує світ задля протидії глобальним змінам клімату та ставить за мету запобігти підвищенню температури на Землі на більше, ніж 2°С. Заради її підписання в Нью-Йорку сьогодні зберуться лідери 130 країн світу.

Серед майбутніх підписантів: керманич кліматичної політики – Європейський Союз, найбільші економіки світу – США та Китай – та одні з найбільш енергоємних країн – Росія та Білорусь.

Підписавши Паризьку угоду, Україна продемонструє свою готовність боротися зі змінами клімату та дотримуватись міжнародних договорів.

Шлях низьковуглецевого розвитку, задекларований Паризькою угодою, не варто сприймати як додаткові політичні зобов’язання чи економічний тягар на шляху до підйому української економіки. Навпаки, розвиток відновлюваної енергетики та впровадження заходів з енергоефективності – це єдиний та безальтернативний шлях до відродження та модернізації України.

Для виконання нових кліматичних зобов’язань, енергоефективність має стати ключовим напрямком розвитку усіх секторів економіки. Для цього, зокрема, має бути переглянута та чітко визначена система формування та управління політикою енергоефективності.

При досягненні європейського рівня енергоефективності, Україна зможе забезпечувати свої енергопотреби за рахунок власних ресурсів, а, будучи Стороною Паризької Угоди, матиме доступ до технічної та фінансової міжнародної підтримки.

Окрім того, дотримуючись Паризької Угоди, Україна зменшить викиди забруднюючих речовин в атмосферу, що зменшить забруднення довкілля, поліпшить здоров’я та якість життя, збільшить його тривалість.

Наслідки зміни клімату вже є очевидними для України: аномальна спека, весняні снігопади й навіть літні заморозки. Далі – лише гірше: нестача питної води, зменшення врожаїв, посухи, повені.

Запобігти катастрофічному впливу глобальних змін клімату на довкілля та життя людей можна лише здійснивши енергетичний перехід та оновивши економіку відповідно до викликів сучасності. Тому підписання Паризької угоди – єдиний правильний вибір на шляху до безпечного майбутнього та сталого розвитку держави.

Рішення щодо підписання Паризької угоди про зміну клімату підтримали всі громадські організації, які входять до складу енергетичної групи РПР:
ОПОРА
Національний екологічний центр України
Грінкубатор
Асоціація енергоефективності та енергозбереження
DIXI груп
Всеукраїнська агенція інвестицій та сталого розвитку

ВГОРУ