Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Група РПР “Медична реформа” підтримує розгляд профільних законопроектів

Група РПР “Медична реформа” підтримує розгляд профільних законопроектів

У четвер 21 квітня відбудеться засідання Верховної Ради, де в порядку денному зареєстровані два законопроекти – 2309а-д (з правками) та 2386а-1 – щодо сфери охорони здоров’я.

Експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ “Медична реформа” підтримують цей надзвичайно важливий крок, який, нарешті, дозволить зрушити з мертвої точки ситуацію з реформою охорони здоров’я.

Група “Медична реформа” висловлює підтримку обом законопроектам, проте, має суттєві зауваження.

Зокрема:

  1. Експерти РПР рекомендують народним депутатам підтримати зміни, пропоновані Законопроектом 2309а-д (з правками) “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я”, адже він створить можливість впровадження нових механізмів використання бюджетних коштів в системі надання медичної допомоги. Проте, критично важливим є внесення правок між першим і другим читанням щодо визначення кінцевих термінів реалізації положень даного законопроекту. Також хочемо наголосити, що такої ж позиції дотримуються і інші громадські організації, що було озвучено у заяві від 12.2015.
  1. Законопроект 2386а-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині” є важливим та невідкладним, проте наголошуємо, що цей законопроект містить ряд зауважень, описаних у висновку Головного науково-експертного управління (ГНЕУ). Тому експерти РПР висловлюють йому підтримку лише за умови внесення правок, що рекомендовані ГНЕУ.

Суспільство, медична спільнота та експертне середовище вже не перший рік очікують системних змін у охороні здоров’я. Сподіваємося, що з прийняттям цих важливих законопроектів, з урахування зауважень громадськості, цей процес, нарешті, стартує.

З повагою
група РПР “Медична реформа”

ВГОРУ