Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > ГРУПА РПР “ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК” ПРОТИ БАР’ЄРІВ ДЛЯ ЕКСПОРТУ

ГРУПА РПР “ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК” ПРОТИ БАР’ЄРІВ ДЛЯ ЕКСПОРТУ

Група Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ закликає відхилити законопроект 6382, який передбачає продовження дії експортного мита на металобрухт в 30 євро за тону ще на два роки.

Експерти впевнені, що обмеження експорту суперечать принципам конкуренції та призводять до викривлень на ринках, які збагачують виключно політично впливові промислові групи.

Окрім того, запропонований законопроект 6382 суперечить Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка передбачає зобов’язання сторін не вводити чи не зберігати у силі будь-які мита, податки чи інші заходи, що застосовуються при вивезенні товарів на іншу територію, існуючі або рівнозначні мита.

Також відповідно до пункту 232 звіту Робочої групи з питань вступу України  до Світової організації торгівлі (яка є невід’ємною частиною Протоколу про вступ України  до СОТ, ратифікованого 10.04.2008) експортне мито на відходи та брухт чорних металів буде зменшене до 10 євро за тонну протягом шестирічного періоду, починаючи із дати вступу до СОТ.

Саме тому, група Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ вважає, що одностороннє невиконання Україною міжнародних торговельних зобов’язань загрожує ризиком аналогічних кроків міжнародних партнерів, які можуть мати суттєву шкоду для економічного розвитку країни.

ВГОРУ