Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадянське суспільство закликає владу захистити активістів від тиску та фізичного насильства

Громадянське суспільство закликає владу захистити активістів від тиску та фізичного насильства

У четверту річницю початку Революції Гідності Україною прокотилася нова хвиля фізичного насильства та тиску на активістів та викривачів, які борються зі старою системою.

Два нові резонансні випадки стались минулого тижня. 22 листопада в Полтаві побили суддю Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. Суддя відома викриттям корупції мера міста Полтави Олександра Мамая. Вона оприлюднила відео, на якому очільник міста намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. Справа досі не доведена до суду, а сама викривачка знаходиться під постійним тиском за свою принципову позицію з боку керівництва Октябрського суду та Вищої ради правосуддя.

На жаль, це не єдиний випадок фізичного насильство проти громадських активістів на Полтавщині. 5 квітня цього року між громадськими активістами та «тітушками», які захищали незаконну забудову в історичному центрі Полтави, відбулись сутички, в яких постраждало шестеро людей. Серед поранених – ветеран АТО та громадський активіст Олександр Коба, який отримав вісім ножових поранень. Після цих подій ще декілька громадських активістів отримували погрози. Ці випадки свідчать про те, що тактика терору руками криміналу в Полтаві стала нормою для корумпованих чиновників та близьких до них бізнесменів.

Аналогічна ситуація розгортається і в Одесі. Тут влада та бізнес хочуть забудувати частину міського саду ім. Шевченка – Літній театр. У червні цього року одеською мерією було видано дозвіл на будівництво торгового центру на цій території. Фірму-забудовника пов’язують з Володимиром Галантерніком, бізнес-партнером міського голови Геннадія Труханова.

18 листопада одесити вийшли на мітинг, щоб захисти парк. Під час мітингу відбулись зіткнення, а 24 листопада на 60 діб було заарештовано еко-активістів. Голову громадської організації «Вуличний фронт» Дем’яна Ганулу, а також його побратима Сергія Стерненка. Вони виступають проти забудови парку та брали участь в акції в міському саду.  Обом інкримінують організацію масових заворушень, хоча активісти лише одні з багатьох організаторів акції 18 листопада.

Перед цими подіями були зафіксовані інші випадки фізичного насилля. Зокрема було побито активістку ГО “Зелений лист” Світлану Підпалу, яка бере участь у протестних акціях, спрямованих проти знищення зелених зон та забудови узбережжя Чорного моря в Одесі.

Окрім Полтави та Одеси випадки побиття мали місце у Харкові, а тиск на громадських журналістів – у Рівному. Все це свідчить не про поодинокі випадки, а про сформовану систему тиску, залякування та фізичного насильства проти громадянського суспільства. Все це відбувається при мовчазній згоді правоохоронних органів та представників влади на місцях. Окрім того, жоден з цих кричущих випадків не опинився у фокусі уваги Президента.

Очевидно, що громадянське суспільство в Києві та регіонах стає об’єктом переслідувань з боку корупціонерів та противників демократичних реформ, в той час як відповідальні органи та вище керівництво держави воліє цього не помічати. Саме тому коаліції громадських організацій всієї України закликають:

 

Реанімаційний Пакет Реформ

Коаліція громадських організацій «ОГО. Полтава»

Громадська рада реформ (Івано-Франківськ)

Тернопільський центр реформ

Рада реформ Рівного

Коаліція реформ Богуславщини

Харківська реформаторська коаліція

Коаліція «Дніпровські реформи»

Рада експертів (Кропивницький)

Одеська коаліція реформ

Львівська рада реформ

Вінницьке партнерство реформ

Сумська рада реформ

ВГОРУ