Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Аналітика > Громадськість звернулася до Голови Верховної Ради та народних депутатів з вимогою ухвалити децентралізаційні законопроекти

Громадськість звернулася до Голови Верховної Ради та народних депутатів з вимогою ухвалити децентралізаційні законопроекти

РПР підтримує звернення громадськості до Голови Верховної Ради та народних депутатів щодо необхідності ухвалення у четвер – 19 січня 2017 року децентралізаційних законопроектів №5520, №4772, №2489.

Далі текст звернення.

Голові Верховної Ради України
п. Андрію ПАРУБІЮ

Народним депутатам України

16 січня 2017 року

Вельмишановний пане Голово!
Вельмишановні народні депутати!

Об’єднані територіальні громади найбільшою мірою зацікавлені у продовженні процесів децентралізації та в успішності реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Наш практичний досвід, наші перші досягнення та позитивні зміни у настроях людей в наших громадах однозначно свідчать на користь продовження й поглиблення цієї реформи, яка безумовно є базовою і визначальною для успіху усіх інших реформ в нашій державі.

Асоціація об’єднаних територіальних громад, яка створена самими громадами і покликана бути нашим голосом у діалозі з державою, узагальнила наші думки цим спільним зверненням. Ми дуже просимо вас прислухатися до викладених у зверненні вимог, як до нашої консолідованої позиції.

Ми переконані, що для успішного продовження реформи слід невідкладно ухвалювати зміни до законодавства, які забезпечать можливість об’єднання в одну громаду населених пунктів із суміжних районів, а також дозволять приєднуватися до вже існуючих громад тим селам і селищам, які раніше вагалися, але вже встигли переконатися у перевагах об’єднання.

Ми звертаємося до Вас, шановні народні депутати, з наполегливим проханням та з вимогою розблокувати подальший процес об’єднання громад: в першочерговому порядку включити до розкладу пленарних засідань на період з 17 по 20 січня 2017 року та ухвалити закони про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад (реєстр. № 4772, друге читання) та щодо особливостей добровільного об’єднання громад, розташованих на територіях суміжних районів (реєстр. № 5520), а також ухвалити вкрай важливий закон про службу в органах місцевого самоврядування (реєстр. № 2489, друге читання).

Ми дуже просимо Вас, шановні народні обранці, прислухатися до голосу об’єднаних громад, який є голосом нового, дієвого і спроможного українського місцевого самоврядування. Тільки через реформування і розвиток громад ми всі разом зможемо забезпечити реформування і розвиток нашої держави.

За дорученням членів Асоціації

Олександр КОРІННИЙ                                               Голова Асоціації,
Новоукраїнський міський голова

Звернення доступне також у PDF.

ВГОРУ