Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликала Президента розширити пропозиції до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради

Громадськість закликала Президента розширити пропозиції до порядку денного позачергового засідання Верховної Ради

29 вересня Верховна Рада України збирається на позачергове засідання, до проведення якого закликали громадськість та Президент України, а скликав Голова Парламенту.
У своїх пропозиціях Президент закликає народних депутатів розглянути питання звільнення суддів. На розгляд Парламенту будуть винесені близько 30 постанов про звільнення за порушення присяги суддів, які виносили неправосудні рішення у часи Майдану, а також суддів, які підлягають люстрації.
Але для дієвого очищення судового корпусу цього голосування недостатньо. Саме тому експерти групи Реанімаційного Пакету Реформ з питань судової реформи закликають Президента розширити пропозиції до порядку денного позачергового пленарного засідання Верховної Ради, включивши ще два не менш важливих питання:
1) призначення члена Вищої ради юстиції з числа суддів, який (яка) має незаплямовану репутацію, достатню довіру громадськості і практичну здатність відстоювати справедливість;
2) розглянути питання стосовно обрання суддів, призначених на посади вперше, та відхилити кандидатури недоброчесних суддів.
Якщо Верховна Рада не вирішить питання щодо призначення члена Вищої ради юстиції, то замість неї свого представника обере з’їзд суддів. Нагадуємо, що до закінчення успішної реалізації процедур очищення суддівського корпусу ми переконані, що судді обиратимуть до Вищої ради правосуддя тих, хто покриватиме їх безчинства, а не дбатиме про авторитет правосуддя.
З огляду на це є ризик, що до Вищої ради правосуддя, відповідальної за призначення, звільнення, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, з’їзд суддів обере кандидата, який не відповідатиме критеріям доброчесності.
Водночас, якщо Верховна Рада завтра не розгляне питання щодо обрання суддів і не відхилить кандидатури тих суддів, які своєю діяльністю знищили довіру до судів, то з великою ймовірністю Вища рада правосуддя подасть їх на призначення. Це суттєво ускладнить очищення судової влади та відновлення довіри до судової гілки влади після набуття чинності змінами до Конституції щодо правосуддя.
ВГОРУ