Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає забезпечити в Києві впровадження механізму конкурсного відбору керівників комунальних підприємств

Громадськість закликає забезпечити в Києві впровадження механізму конкурсного відбору керівників комунальних підприємств

21 липня 2016 року, 88 депутатів Київради затвердили внесене до Ради Київським міським головою Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників комунальних підприємств. Контроль за виконанням цього рішення покладено на постійну комісію Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників комунальних підприємств – документ, що розроблявся з метою побороти систему непрозорості, непідзвітності процедури призначення директорів комунальних підприємств. До розробки документу окрім авторів-експертів групи Реанімаційний Пакет Реформ для Києва були долучені депутати Київради, представники структурних підрозділів міської адміністрації, зовнішні експерти. Не дивлячись на напрацьовану консолідовану позицію щодо тексту документу, що засвідчується результатами підтримки рішення депутатським корпусом, на жаль, в оперативному впровадженні механізму конкурсного відбору спостерігається пасивна позиція міської адміністрації.

Резюмуючи результати впровадження Положення про конкурсний відбір кандидатур на посади керівників комунальних підприємств станом на липень поточного року, вимушені констатувати, що жоден керівник комунального підприємства не був призначений за конкурсом. Лише 1-єю комісією із 8-ми створених було запропоновано кандидатів на посаду керівника комунального підприємства.

Наголошуємо, громадськість делегувала до складу ще 6-ти комісій представників громадських організацій, але ці комісії з невідомих нам причин досі не створені.

Викликає занепокоєння практика обходу норм Положення про конкурсний відбір міською владою. Низка комунальних підприємств, особливо такі важливі для міста підприємства як «Київтранспарксервіс», «Київреклама», тривалий час керуються виконуючими обов’язки, яких призначаються та звільняються без конкурсну та погодження із громадськістю. КП «Київтранспарксервіс» з грудня 2016 року вже втретє поспіль очолюється новим в. о., але конкурс на посаду директора досі не оголошено.

Вважаємо, що призначення тимчасових менеджерів, які, ми впевнені, в цьому, розуміють своє крихке становище, не сприяє розвитку підприємства, відтак довгоочікувані містянами реформи  не впроваджуються.

Виходячи з вищенаведеного, експерти групи «РПР-Київ» Реанімаційного Пакету Реформ закликають Київського міського голову та депутатів Київради бути послідовними у підтримці провадження конкурсного відбору керівників комунальних підприємств та взяти під особливий контроль створення конкурсних комісій, а також забезпечення прозорості та відкритості конкурсного відбору.

ВГОРУ