Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає владу сформувати новий склад ЦВК до кінця поточної сесії Верховної Ради

Громадськість закликає владу сформувати новий склад ЦВК до кінця поточної сесії Верховної Ради

Вже більше трьох років Верховна Рада та Президент не спроможні знайти порозуміння щодо нового складу Центральної виборчої комісії України. 13 із 15 членів ЦВК втратили суспільну легітимність, адже строк їх повноважень завершився. Попри це народні депутати та Президент України досі не можуть домовитися та затвердити нових членів цього вкрай важливого для демократичної країни органу, хоча голову держави та парламент зобов’язує до цього закон.

Саме тому, представники громадянського суспільства закликають Верховну Раду та Президента припинити зволікання та нарешті досягнути консенсусу щодо цього питання, оскільки без оновленої Центральної виборчої комісії довіра до результатів будь-яких майбутніх виборів в Україні знаходиться під суттєвою загрозою.

У червні 2016 року Президент Петро Порошенко вже подав список з 11 кандидатур для оновлення складу ЦВК. Проте, це подання не враховує пропозицій  чотирьох із восьми депутатських фракцій та груп, що суперечить кодексу належних практик у виборчих справах Венеціанської комісії: незалежність виборчих колегіальних органів забезпечується саме через представництво інтересів різних політичних фракцій та груп.

В той же час вкрай важливо не лише дотриматися процедури та погодити кандидатури майбутніх членів ЦВК з фракціями та депутатськими групами. Претенденти на ці важливі посади повинні відповідати трьом ключовим критеріям:

1) незаплямована репутація;

2) професійність;

3) політична нейтральність.

Зважаючи на нагальність питання, закликаємо Президента невідкладно завершити консультації з фракціями щодо оновленого, збалансованого списку кандидатур та за їх результатами до кінця поточної сесії Верховної Ради сформувати новий склад Центральної виборчої комісії.

Інститут виборчого права

Інтерньюз-Україна

Громадянська мережа Опора

Платформа прав людини

Реанімаційний Пакет Реформ

Український незалежний центр політичних досліджень

Центр політико-правових реформ

Громадський рух ЧЕСНО

ВГОРУ