Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає владу провести в парламенті День Європи

Громадськість закликає владу провести в парламенті День Європи

Традиційно третьої суботи травня Україна відзначає День Європи. Надзвичайно важливо, щоб ідея, яка стала одним із каталізаторів змін у країні, й надалі об’єднувала не лише суспільство, а й усі проєвропейські політичні сили. Особливо це важливо, коли рівень довіри до влади є надзвичайно низьким.

Зараз на розгляді парламенту, на етапі підготовки та обговорення в уряді та Адміністрації Президента знаходяться багато ініціатив, покликаних наблизити законодавство нашої країни до європейських стандартів. Перелік сфер, яких стосуються ці напрацювання, надзвичайно широкий: аграрна політика, енергетика, екологія, інституційні реформи, економічний розвиток.

Значна частина цих ініціатив не є політично конфліктними. Хоча, звісно, їх прийняттю та впровадженню чинять супротив певні фінансово-промислові групи та афілійовані з ними партійні структури, які би хотіли подальшого збереження корупційних схем в економіці та пострадянської безвідповідальності у державному управлінні.

Проте, ми сподіваємося, що проєвропейських сил, які входили та досі входять до коаліції “Європейська Україна” в парламенті, а також їх партнерів в уряді та президентській команді, достатньо, аби забезпечити підготовку, прийняття та втілення цих проєвропейських ініціатив.

Ми, експерти Реанімаційного Пакету Реформ та представники інформаційної кампанії Сильніші разом, закликаємо:

– керівництво парламенту та голів парламентських фракцій провести 19 травня (наступний четвер) символічний День Європи в ВРУ. Пріоритетно в цей день розглядати законопроекти, спрямовані на виконання наших зобов’язань перед партнерами з Європейського Союзу;

– Кабінет Міністрів України, в першу чергу Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе, підтримати наше звернення і спільно з профільним комітетом ВРУ та громадськими експертами запропонувати парламенту перелік цих законопроектів. Свої напрацювання ми зобов’язуємося подати урядовцям та парламентарям одразу після публічного звернення з підтримкою цієї ініціативи;

– Президента України звернутися до парламенту з закликом підтримати ініціативу проведення Дня Європи та визначити погоджені, зокрема з Адміністрацією Президента, законопроекти пріоритетними для розгляду.

Переконані: проведення Дня Європи у зазначеному форматі дозволить консолідувати всі проєвропейські сили в Україні. А також показати спроможність всіх гілок влади ефективно співпрацювати заради європейської перспективи України.

Також парламентський День Європи для наших партнерів у ЄС був би хорошим свідченням незворотності руху України шляхом реформ у напрямку узгодження нашого законодавства з європейськими нормами.

Успішне та ефективне проведення Дня Європи стане доказом і для українського суспільства спроможності влади оперативно приймати потрібні для розвитку країни рішення. А, відтак, зможе посприяти поверненню такої необхідної для незворотності реформ довіри громадян до органів влади.

s

ВГОРУ