Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає владу невідкладно врегулювати ситуацію, яка склалась на страховому ринку, шляхом прийняття законопроекту №2413а у другому читанні

Громадськість закликає владу невідкладно врегулювати ситуацію, яка склалась на страховому ринку, шляхом прийняття законопроекту №2413а у другому читанні

Позначки:

Недоброчесні власники та менеджмент, які зловживають можливостями недосконалих законів та інституційно неспроможним регулятором, продовжують свої оборудки у фінансовому секторі. Наразі ситуація погіршилася мовчазним зникнення недобросовісних учасників страхового ринку. Наявність різних регуляторних підходів до банків та небанківських фінансових установ призводить до появи паразитуючих на домогосподарствах небанківських фінансових установ. Непрозорість небанківських фінансового ринку ставить під сумнів пенсійну та медичну реформи. Можливість за десять днів зареєструвати нову фінансову установу та зникнути через рік, не виконавши зобов’язання, стає стандартною практикою.

На думку експертів, ці явища є наслідком насамперед свідомим затягуванням  Комітетом Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності схвалення тексту на друге читання та ігнорування розгляду у другому читанні законопроекту № 2413а, внесеного Президентом України  до Верховної Ради як першочергового ще 20 липня 2015 року.

Ще 7 липня 2016-го Верховна Рада розглянула та ухвалила цей законопроект у першому читанні. З моменту голосування документ підтримано усіма міжнародними донорами України: Світовий банк, Представництво ЄС в Україні, Європейський банк реконструкції та розвитку, USAID, МВФ.

Проект містить багато позитивних норм, його прийняття дозволить подолати низку негативних явищ та зменшити корупційні можливості у секторі. Він, зокрема, передбачає передання функцій нагляду від Нацкомфінпослуг до Національного банку України та НКЦПФР.

Численні профільні асоціації, а також Реанімаційний Пакет Реформ неодноразово звертались до всіх гілок влади та Президента України Петра Порошенка із закликом прийняття законопроекту № 2413а для зрушення з «мертвої точки» реформи небанківського фінансового сектору. Але жодних рішучих дій в цьому напрямку так і не було зроблено.

Перехід від фази обговорення до фази реформування небанківського фінансового сектору потребує негайного та ефективного втручання всіх сил, що в стані подолати супротив власників фінансових установ, які використовують їх для власного збагачення за рахунок простих українців.

Враховуючи зростання ролі небанківських фінансових установ у концентрації внутрішніх інвестицій та захисту прав внутрішнього інвестора, розуміючи ризики подальшого нереформування небанківського фінансового сектору для майбутнього держави, в умовах бездіяльності органів влади, експерти групи Реформа фінансового сектору та пенсійної реформи Реанімаційного Пакету Реформ закликають:

ВГОРУ