Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає відправити законопроект № 7539 щодо врегулювання питань авторського і суміжних прав на повторне перше читання

Громадськість закликає відправити законопроект № 7539 щодо врегулювання питань авторського і суміжних прав на повторне перше читання

У порядок денний парламенту вже найближчий час на перше читання може бути винесений урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. № 7539). 14 березня профільний парламентський комітет з питань науки і освіти на своєму засіданні вже ухвалив рішення рекомендувати прийняти документ за основу у першому читанні.

Цей законопроект продовжує практику нехтування Міністерством економічного розвитку і торгівлі процедури підготовки нормативно-правових актів з залученням фахових експертів і обговорення у зацікавлених спільнотах, як це відбулося з дотичним законопроектом «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (реєстр. № 7466), який наразі напередодні другого читання намагається відкоригувати створена при профільному комітеті робоча група.

Зараз вже зрозуміло, що ці обидва законопроекти змістовно пов’язані один з одним та їхнє опрацювання має відбуватися послідовно. Тобто до голосування в остаточній редакції законопроекту № 7466, напрацювання будь-яких пропозицій до законопроекту № 7539 буде неефективним та професійно безпідставним.

Експерти групи Культура Реанімаційного Пакету Реформ закликають парламент  зачекати з ухваленням у першому читанні законопроекту № 7539 оскільки:

Таким чином, у разі прийняття у першому читанні законопроекту № 7539 (до набрання чинності № 7466) до нього не зможуть бути подані необхідні зміни у режимі депутатських поправок і пропозицій, а головне, що наявна структура законопроекту № 7539 істотно обмежує можливість подання таких критично необхідних до нього змін.

Враховуючи вище зазначене, поточна редакція законопроекту № 7539 та ініціативи щодо найшвидшого ухвалення його у першому читанні не відповідають потребам захисту прав суб’єктів авторського права і суміжних прав в Україні. Саме тому експерти групи Культура Реанімаційного Пакету Реформ закликають народних депутатів не ухвалювати законопроект № 7539 у першому читанні та проголосувати за повернення документу на доопрацювання до Комітету з питань науки і освіти.

ВГОРУ