Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Верховну Раду прискорити підготовку законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання

Громадськість закликає Верховну Раду прискорити підготовку законопроекту про Вищий антикорупційний суд до другого читання

1 березня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 7440 “Про Вищий антикорупційний суд”. Протягом двох наступних тижнів депутати подали близько 2000 поправок до цього нормативно-правового акту. Однак, наразі профільний парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя фактично блокує подальший розгляд законопроекту.

Така ситуація не відповідає публічним обіцянкам Президента України Петра Порошенка щодо можливості прийняття законопроекту вже у травні поточного року. Варто зауважити, що майже половина членів цього Комітету є депутатами пропрезидентської фракції, в тому числі і голова комітету – Руслан Князевич.

За два місяці з моменту прийняття законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” у першому читанні Комітет збирався вже декілька разів. Проте, члени комітету так і не розпочали підготовку законопроекту до другого читання та розгляд поданих поправок.

На погоджувальній раді 14 травня Голова Верховної Ради Андрій Парубій дав доручення комітету підготувати законопроект “Про Вищий антикорупційний суд” до другого читання. Від прийняття цього нормативно-правового акту залежить подальша економічна стабільність України. Адже Міжнародний валютний фонд не надасть Україні новий транш макрофінансової допомоги, якщо цей законопроект не буде приведений у відповідність до рекомендацій Венеційської комісії та прийнятий найближчим часом.

Експерти групи Антикорупційна реформа Реанімаційного Пакету Реформ закликають комітет з питань правової політики та правосуддя, а також народних депутатів припинити блокування розгляду законопроекту “Про Вищий антикорупційний суд” та якнайшвидше ухвалити його з врахуванням усіх рекомендацій Венеційської комісії.

ВГОРУ