Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Верховну Раду прийняти законопроект №6746, який підвищить ефективність проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Громадськість закликає Верховну Раду прийняти законопроект №6746, який підвищить ефективність проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Позначки:

Створення чесних правил роботи для підприємств різної форми власності в Україні потребує дієвих механізмів для захисту їхніх економічних інтересів. Практика судочинства та недосконале правозастосування, які наразі існують в Україні, позначаються на відкритості ринку та, зрештою, впливають на ефективність роботи підприємств. Покращання умов ведення бізнесу впливатиме на інвестиційний клімат в Україні та створюватиме передумови для залучення іноземних інвесторів в Україну.

Створення нових необхідних механізмів забезпечує законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції” (№6746). Норми проекту закону дозволять підвищити прозорість прийняття рішень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом проведення відкритих слухань за ініціативною однієї зі сторін, застосувати право відводу державного уповноваженого Антимонопольного комітету України (надалі АМКУ) з підстав упередженості, створити інститут уповноваженого зі слухань. Застосування цих норм також сприятимуть відкритості та неупередженості прийнятих рішень.

Окрім того, реалізація норм законопроекту дозволить суб`єктам господарювання обстоювати свої права шляхом уточнення порядку прийняття рішень АМКУ та деталізації статусу, розширення кола прав, визначення порядку та термінів повідомлення осіб про порушення, встановлення термінів для проведення розслідувань. Такі нововведення дозволять створити чіткі та зрозумілі правила застосування антимонопольного законодавства при цьому знижуючи витрати часу та фінансових ресурсів підприємств.

Враховуючи вищезазначене, експерти групи Економічний розвиток Реанімаційного Пакету Реформ закликають Верховну Раду розглянути та прийняти у другому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції” (№6746).

 

ВГОРУ