Реанімаційний Пакет Реформ > Новини > Заяви > Громадськість закликає Верховну Раду невідкладно затвердити оновлений склад Рахункової палати

Громадськість закликає Верховну Раду невідкладно затвердити оновлений склад Рахункової палати

У серпні 2015 року вступив у дію закон «Про Рахункову палату». Однак, фактично цей нормативно-правовий акт не діє майже два роки, оскільки парламент не може обрати нових членів Рахункової палати.

Вже більше року як Комітет з питань бюджету відібрав 28 кандидатів, які відповідають вимогам закону, пройшли перевірку на професійність і доброчесність, та передав їх Голові Верховної Ради України Андрію Парубію для внесення в зал та прийняття відповідного рішення Верховною Радою.

Відповідно контроль за отриманням та використанням коштів державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими бюджетними установами, у тому числі закордонними дипломатичними установами, фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, Національним банком України та іншими фінансованими установами здійснюється з порушенням закону “Про Рахункову палату”, не забезпечуючи об’єктивного та незалежного аудиту.

Незважаючи на неодноразові заклики з боку РПР та міжнародних партнерів до спікера парламенту, питання обрання членів Рахункової палати довгий час не вирішувалося. І лиш цього пленарного тижня проект рішення з’явився у порядку денному. Попередньо голосування було заплановане на 23 березня 2017 року, однак сьогодні з’явилася інформація, що це питання може бути зняте з порядку денного.

У зв’язку з цим, Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ закликає Андрія Парубія проконтролювати, щоб питання оновлення складу Рахункової палати не зникло з порядку денного у четвер.

Наголошуємо: оновлення Рахункової палати дозволить забезпечити належний контроль, збільшить відповідальність керівників органів влади та зменшить корупційні ризики у використанні ними бюджетних коштів.

Серед кандидатів на посаду члена Рахунковоі палати є низка достойних фахівців, які на думку громадськості зможуть підсилити її роботу. Збереження старого складу Рахункової палати, не внесення в зал Парламенту для голосування питання голосування за кандидатів в члени Рахункової палати та не голосування за них може бути свідченням прикриття корупції в органах влади та відповідних зловживань у фінансовій сфері.

ВГОРУ